Suudi Arabistan’da Herve Renard devri sona erdi

Spor Haberleri Mar 31, 2023 Yorum Yok

Suudi Arabistan Ulusal Futbol Grubu’nda Fransız teknik yönetici Herve Renard istifa etti.

Suudi Arabistan Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, 54 yaşındaki Renard’ın mukavele fesih talebini idareye ilettiği ve talebinin kabul edildiği belirtildi.

Suudi Arabistan’ın Bolivya’ya 2-1 yenildiği hazırlık maçının akabinde istifa kararını duyuran Renard, “Bu kadroyla gelebileceğimiz azamî düzeye geldik. Dürüst olmam gerekirse, daha ileri bir düzeye ulaşabileceğimi düşünmüyorum. Burada mükemmel vakit geçirdim, herkese teşekkürler.” tabirlerini kullandı.

Gözden Kaçmasın Jorge Jesus’a Suudi Arabistan talip oldu Haberin Detayları

Fransa Bayan Ulusal Grubu’nun başına geçecek

Renard idaresinde elemeleri geçerek Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’na katılan Suudi Arabistan, küme maçında turnuvayı kazanan Arjantin’i 2-1 mağlup ederek isminden kelam ettirmişti. Tecrübeli teknik yöneticinin, Fransa Bayan Ulusal Ekibi’ni çalıştırması bekleniyor.

Zambiya ve Fildişi Kıyısı’nı çalıştırdığı periyotlarda Afrika Uluslar Kupası’nda iki defa şampiyonluk sevinci yaşayan Renard, Afrika Futbol Konfederasyonu (CAF) tarafından üç sefer yılın teknik yöneticisi unvanına layık görüldü. Fas, Gana ve Angola’nın ulusal kadrolarını da yöneten Renard, kulüp mesleğinde ise Sochaux, Lille ve USM Alger’i çalıştırmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir