Cüneyt Özdemir’in eşi bakın hangi Yeşilçam yıldızının kızıymış! Gören küçük lisanını yuttu!

Magazin Mar 31, 2023 Yorum Yok

8 Şubat 1970 yılında Ankara’da dünyaya gelen Cüneyt Özdemir, Ankara Üniversitesi Bağlantı Fakültesi’nin Radyo, Televizyon ve Sinema Kısmı’ndan mezun oldu.

Özdemir, 1992’de muhabir olarak çalışmaya başladığı Mehmet Ali Birand’ın sunuculuğunu ve yapımcılığını yaptığı 32. Gün haber programında 8 yıl boyunca genel yayın direktörlüğü dahil çeşitli misyonlarda yer aldı.

Günümüzün değerli ve tanınmış gazetecileri ortasında yer alan Özdemir, birçok tarihi olaya da tanıklık etti.

Şu sıralar Youtube üzerinden siyaset dahil olmak üzere birçok alanda yayınlar yapan Cüneyt Özdemir, geniş kitleler tarafından takip ediliyor.

Sosyal medyayı faal kullanan Cüneyt Özdemir, bu sayede genç neslin da tanıdığı biri haline geldi.

Sık sık gündeme gelen Özdemir, artık ise eşiyle gündem oldu ve herkesi şaşırtmayı başardı.

İşte Cüneyt Özdemir’in eşi

Gülşen Bubikoğlu ve Türker İnanoğlu’nun kızları Zeynep İnanoğlu, ünlü gazeteci Cüneyt Özdemir ile evli.

3 Şubat 2011 tarihinde evlenen çiftin Ali Mavi isminde oğulları var. Cüneyt Özdemir, Yeşilçam’ın gözdesi Gülşen Bubikoğlu’nun damadı..

Zeynep İnanoğlu hakkında

1995 yılında Koç Lisesi’ni birincilikle bitiren Zeynep İnanoğlu, ABD’de Harvard Üniversitesi Elektrik, Bilgisayar ve Sistem Mühendisliği Kısmı’ndan mezun oldu.

1999 yılında Elektrik Elektronik Mühendisi olarak mezun olan İnanoğlu, MIT Media Lab, Speech & Mobility Group’ta araştırma vazifelisi olarak vazife aldı.

Bununla kalmayan Zeynep İnanoğlu, ABDWashington kentindeki Microstrategy Inc. isimli bilgisayar teknolojileri üreten bir şirkette 3 sene çalıştı.

Ardından İngiltere’de Cambridge Üniversitesi’nde 2002 – 2003 yıllarında yüksek lisansını yaptı.

2003 – 2004 yıllarında ise konuşma arayüzü kümesi, araştırma vazifelisi olarak çalıştı. 2004 – 2007 yıllarında doktorasını yaparak, mezun oldu.

Doktorasını yapay zeka kapsamına giren ses sentezleme ve makine tahsili üzerine yaptı. Doktorasını “Seslerin farklı hislere dönüştürülmesi” ile ilgili hazırlayan İnanoğlu’nun, 250 sayfalık doktora tezi, 20-30 sayfalık bir makale halinde, teknoloji dünyasının itibarlı yayınlarından Speech Communication (Sesle İletişim) mecmuasında 2010 yılında yayınladı.

İnanoğlu, 2007 yılında İngiltere’deki kuruluş halindeki Phonetic Arts’ta ortak ve mühendis olarak çalışmaya başladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir