Sima bebek, 53 gün sonra depremzede ailesine kavuştu

Genel Nis 03, 2023 Yorum Yok
AA & Ensonhaber

Hatay’ın Antakya ilçesinde yaşayan Suriye asıllı Abdürrezzak ve Meyse Hacbekir çifti, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki zelzeleye uykuda yakalandı.

Hasar gören meskenden 4 çocuklarıyla ayrılan çift, 9 Ocak’ta erken doğumla dünyaya geldiği için kuvöze alınan bebekleri Sima’dan haber almak için Özel Akademi Hastanesine gitti.

Bir kısmı yıkılan hastanedeki bebeklerine ulaşamayan aile, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından yardım istedi.

Yapılan araştırma sonucu Sima’nın tedavisinin sürmesi için Mersin Kent Hastanesine sevk edildiği, 14 Mart’ta taburcu olmasının akabinde da Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğüne bağlı Davultepe Çocuk Meskenleri Sitesi’nde bakım ve muhafazaya alındığı tespit edildi.

Anne birinci sefer kucağına aldığı bebeğine doyasıya sarıldı

Aile, DNA örneklerinin bebekle uyuşmasının akabinde Çocuk Konutları Sitesi’ne davet edildi.

Depremden 53 gün sonra yavrularıyla buluşmanın memnunluğunu yaşayan aile, sevinç gözyaşları döktü. Doğumun akabinde kuvöze alındığı için kucaklayamadığı bebeğine birinci defa doyasıya sarılan anne Meyse, kızını tekraren öptü.

“Sanki evvelce ölüydük artık yaşadık”

Baba Abdürrezzak Hacbekir, hüzünle geçen günlerin akabinde büyük sevinç yaşadıklarını söyledi.

Kızıyla buluşmasını sağlayanlara teşekkür eden Hacbekir,

Depremde evdeydik lakin bebeğimiz kuvözde kaldı. Bebeğimiz için tabibi aradık lakin hastanenin bir tarafının yıkıldığını duyduk, çok korktuk. Allah razı olsun, kızımıza kavuştuk. Çok memnunuz. Allah bu gruplardan, herkesten razı olsun. 2 aydır göremiyorduk, çok değişmiş. Kuvözdeydi, çok küçüktü. Kardeşleri heyecanla onu bekliyor.

diye konuştu.

Anne de bebeğine kavuştuktan sonra tekrar hayata döndüğünü tabir ederek,

Çok memnunum, anlatamıyorum. Zelzelede Antakya’daydık, çok müthişti. Allah herkesten razı olsun, çok teşekkür ederim. Çok memnunum, artık rahat ettim. Güya evvelden ölüydük artık yaşadık.

dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir