İspanya’da skandal: Türk Telekom koçu hastanede

Spor Haberleri May 05, 2023 Yorum Yok

Türk Telekom Basketbol, EuroCup’ta dönemin en değerli maçına çıkmaya hazırlanıyor. Temsilcimiz, EuroCup finalinde şampiyonluk ve EuroLeague bileti için İspanya grubu Gran Canaria ile kozlarını paylaşacak.

Final uğraşı için İspanya’da bulunan Türk Telekom, maç öncesi idmanını gerçekleştirmek için salona hareket ettiği esnada bir skandalı yaşadı.

TRT Spor ekranlarında olayı aktaran genel menajer Başkan Külçebaş, koç Fazilet Can’ın boynunu incittiğini fakat maçta alanda olacağını söyledi. Külçebaş, sürücünün ani freni sonucu bahtsız bir kaza yaşandığını ve olayda arka niyet aradığını ekledi.

“Sorumlu hesap vermek zorunda”

Konuyla ilgili TRT Spor’a konuşan genel menajer Lider Külçebaş, şunları söyledi:

“Koçumuz tekrar kadronun başında olacak, maça çıkacak. Lakin ne yazık ki otobüs sürücüsünün bize kent tipi attırması, 10 dakikalık yol, 40 dakika sürdü. Antrenmana geç kalıyorduk. O sırada radyonun sesini açmaya başladı, sesi kısmasını rica ettik. Hocamız kalkıp sesi kısmak istediğinde bilerek frene bastı. Hoca başını cama çarparak boynunu incitti. Şu anda boyunlukla egzersiz yaptırdı. Buradan da acil bir formda sedyeyle hastaneye götürülecek. EuroCup ve Gran Canaria’yı suçlamak istemiyoruz ancak burada ne yazık ki arka niyet var. Bunun sorumlusu hesap vermek zorunda. Bunun için çalışıyoruz şu anda. Lakin umarız en başta hocamız sağlıklı olsun.”

“Konsantre olacağız”

“Bizim için en büyük şey onların duaları, lütfen dualarını ve müspet güçlerini bize göndersinler. Ankara’daki taraftarımızdan rica ediyorum, Ankara Spor Salonu’na gelip bizi desteklesinler. Biz maça konsantre olacağız. Savaşmak için maç saatinde hazır olacağız.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir