Uzun yol sürücüsüydü, artık de Sakarya’da dolmuş sürücüsü oldu

Siyaset Haberleri May 05, 2023 Yorum Yok
AA

Kadınları görmeye alışkın olmadığımız mesleklerde çalışanlara bir örnek de Sakarya’da, yıllardır uzun yol sürücülüğü mesleği ile hayatını kazanan Nermin Ataş.

Karasu ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki Ataş, 18 yıl çalıştığı uzun yol sürücülüğünü bırakmasının akabinde ilçede hizmet veren kent içi minibüslerde misyon yapmaya başladı.

Evli ve 4 çocuk annesi Ataş, çok sevdiği mesleğini devam ettirmenin memnunluğunu yaşıyor.

Ataş, büyük araç kullanmanın daha keyifli olduğunu söyledi.

“Beni gören yolcular şaşkınlığını gizleyemiyor”

Yaklaşık 1 ay evvel Karasu’da minibüs sürücüsü olarak işe başladığını anlatan Ataş, “Mesleğim bu, mesleğimi çok seviyorum. Beni gören birtakım yolcular şaşkınlığını gizleyemiyor.” dedi.

“Kadın sürücü sayısı artsın”

Ataş, çalışmak zorunda olduğu için mesleğe başladığını aktararak, “Bayan olduğum için önüme çok pürüzler konuldu. Lakin başardım, hoş sonuçlar çıktığını düşünüyorum. Bayan sürücü sayısının da artması gerektiğini savunanlardanım.” diye konuştu.

“Gayet olumlu buluyorum”

Dolmuşta yolcu olarak bulunan Selçuk Yıldız, bayan sürücü görmenin hoş olduğunu lisana getirerek, “Aracına biniyorum, çok olumlu buluyorum. Bayan sürücüler çoğalmalı.” diye konuştu.

“Nermin ablamız işini çok hoş yapıyor”

Minibüs durağı yetkilisi Koray Zenginer de şu ifadeyi kullandı:

Tepkiler, beklenildiğinden daha hoş. Nermin ablamız işini çok hoş yapıyor. Başka bayanlara da teşvik oluyor. Bu iş yalnızca erkeklerin işi değil. Görüyoruz ki bayanlar da yapabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir