Arda Turan’dan Fatih Terim itirafı

Spor Haberleri May 05, 2023 Yorum Yok

Spor Toto 1. Lig grubu Eyüpspor’un teknik yöneticisi Arda Turan, TRT Spor’a dikkat çeken itiraflarda bulundu.

“Teknik yöneticilik mü sıkıntı, yoksa futbolculuk mu?” sorusuna karşılık veren Turan,“Teknik yöneticilik daha sıkıntı. Futbolcuyken denetim büsbütün kendi elinde. Teknik yöneticilik bir gruba hizmet ediyorsun. Birazcık daha güç olsa da ikisinin de tatlı zorlukları var.” dedi.

Soru: Harika Lig’e çıkma bahtınız var mı?

“Çok bahtımız var. Birinci gün ne kadarsa hala o kadar. Ekibime güveniyorum. Uygun oynuyorlar. Daha da uygun oyanayacaklar. Benim için oyun gücü değerli. Tabi hayal ettiğimiz pas tepki oyununu oynatmak için vakit muhtaçlığımız var. Bu hoş ortaları play-off’a kadar âlâ pahalandırmak istiyoruz.”

Soru: 1. Ligdeki oyun kalitesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Tabii ki saha kaideler, taraftar futbolu çok tesirler. Ligimizde biraz bu manada eksiklik var. Onları çoğaltmamız lazım. Birinci maçta Göztepe’ye kaybetmeme karşın mükemmel bir seyirci vardı. Biraz futbola hizmet etmemiz gerektiğini düşünüyorum.”

Soru: Fatih Terim, Diego Simeone üzere tavsiye aldığınız eski teknik direktörleriniz var mı?

“Bütün eski hocalarım tek tek arayıp tebrik ettiler. Fatih Terim ile daha sık konuşuyorum, fikirlerini alıyorum. Bizim için her vakit bir baba üzeredir. Domenec Torrent’ten Simeone’ye kadar herkes yazdı. Yeterli gidiyor şimdilik. Skorlara çok takılmamak lazım. Oyun gücü kıymetli. Oyun gücü her şeyi değiştirir. Futbolu sevelim.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir