Gaziantep FK gelecek dönem için TFF’ye müracaat yaptı

Spor Haberleri May 07, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Gaizantep FK’dan gelecek dönemde uğraş etmek için TFF (Türkiye Futbol Federasyonu)’ye müracaat geldi.

Kulüpten yapılan açıklamada şu sözler kullanıldı:

“Kulübümüz resmi başvurusunu gerçekleştirdi”

“Spor Toto Muhteşem Lig 2022-2023 dönemine kentimizde yaşanan ve 11 ilin etkilendiği sarsıntı felaketinin akabinde çekilme kararı alan Gaziantep Futbol Kulübümüz, 2023-2024 döneminde devam etmek ismine resmi başvurusunu gerçekleştirdi.

TFF’den ziyaret etti

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ile TFF İcra Konseyi Üyesi ve Harika Lig Kulüpleri Sorumlusu Müslüm Özmen, kulüp tesislerinde teknik sorumlu Erdal Güneş ve Gaziantep FK Lideri Memik Yılmaz ile bir ortaya geldi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen kırmızı-siyahlı kulübün Lideri Memik Yılmaz, ülkenin ve Gaziantep’in güç günlerden geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Yeni dönemde tekrar Muhteşem Lig’de gayret edecek olmanın heyecanını yaşıyoruz”

“Asrın felaketi olarak isimlendirilen bu süreç bizleri de derinden etkiledi. Fakat üzerimizdeki sorumluluk gereği çalışmalarımızı ve planlamamızı uygulamaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda sizlerin ziyareti bizler için çok kıymetli. Yeni dönemde yine Harika Lig’de çaba edecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Umut ediyorum ki bir daha böylesi üzücü olaylar yaşanmaz ve hoş yarınları daima birlikte yaşarız.”

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi de kulübün, gelecek dönem Üstün Lig’de çaba etmek için müracaatının alındığı ve yasal prosedürlerin bir an evvel yerine getirileceğini belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir