Kemal Kılıçdaroğlu’na canlı yayında PKK sorusu

Gündem May 07, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Türkiye, 8 gün sonra sandık başına gidecek..

Zamanın daralmasıyla heyecan giderek artarken, adaylar meydanlarda, televizyon kanallarında ve toplumsal medya hesapları üzerinden seçmenlere vaatlerini açıklamaya devam ediyor.

Bu kapsamda Millet İttifakı Cumurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu da Karar TV’de katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, burada yaptığı açıklamalarında Kandil’in siyasi uzantısı ve destekçisi HDP’nin terör örgütleriyle alakası olmadığını savundu.

Kılıçdaroğlu’na PKK sorusu

Gazetecilerin “Neden hiç PKK demiyorsunuz” sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, şu tabirleri kullandı:

Terör bir insanlık hatasıdır. Herkesin ortak tutum takınması lazım. Bir siyasetçinin ‘Terörist’ olarak suçlanması gerçek değil. Bu ülkenin polisi var, yargıçları var. Varsa hatası sarfiyat yakalarsınız, hakim sahiden görüyorsa terörle irtibatını alır mahkum eder. 

HDP’yi terör örgütü olarak tanımlıyor. Güzel de Meclis’i yönetiyor. HDP’li birisi kendisine sıra geldiğinde haftada bir sırası gelince Meclis’i yönetiyor. O müsaade vermese Devlet Bahçeli konuşamaz. Artık biz terörist mi yönetiyor diyeceğiz.

“Biz devleti kuran partiyiz, MSB terör örgütlerinin ismini söylem etmez zira reklam olur”

Bakın biz PKK demediğimiz için de suçlanıyoruz. Niçin ‘PKK’ demiyorsun! Biz devleti kuran partiyiz, devletin geleneklerini biliriz. Ulusal Savunma Bakanlığı (MSB) kendi sitesinde ‘bölücü terör örgütü’ der ve terör örgütlerinin ismini söylem etmez zira onun reklamı olur.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir