Andrea Pirlo: Galatasaray ligde önder, güzel oynuyorlar

Spor Haberleri Nis 25, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Süper Lig’in 31. haftasında Fatih Karagümrük, Galatasaray deplasmanına konuk oldu.

Mücadelenin eksik olmadığı maçta Fatih Karagümrük, sarı-kırmızılılar ile 3-3 berabere kaldı.

Maçın akabinde Fatih Karagümrük Teknik Yöneticisi Andrea Pirlo, müsabaka hakkında açıklamalarda bulundu.

“Galatasaray’a büyük bahtlar vermedik”

Maçla ilgili konuşan İtalyan teknik adam, “Öğrencilerimi tebrik ediyorum, çok değerli bir puan aldığımızı düşünüyorum. Bugün alana karakterimizi koyduk.” dedi.

Fazla gol yemelerinin hatırlatılması üzerine Pirlo “Galatasaray’a çok büyük talihler vermedik. Maçlarımızda ferdî kusur, duran top, penaltı… Bizi bir formda gol yemeye itiyor. Bunlara daima çalışıyoruz.” açıklamasını yaptı.

“Ligin başkanı konumundalar, güzel oynuyorlar”

Okan Buruk ve Mauro Icardi ile konuşması sorulan Pirlo şunları söyledi:

“Okan Buruk’u tebrik ettim ve muvaffakiyetler diledim. Ligin önderi konumundalar, uygun oynuyorlar. Bunu devam ettirebileceklerini söyledim. Zati dışarda da görüşüyoruz. Mauro Icardi ile selamlaştık. İtalya’da oynamış oyuncuları burada gördüğüm için keyifli oluyorum.”

“İstediğimiz müspet futbolu alana yansıttık”

“Zor olacağını biliyorduk. Bu atmosferde 3 gol bulmak kolay değil. Bilhassa birinci yarıda âlâ bir maç çıkardık. İstediğimiz olumlu futbolu alana yansıttık. Durumlara girdik ve bunları değerlendirdik. İkinci yarı Galatasaray’ın baskısından ötürü oyuncularım biraz çekindi. Biraz pasif orada kaldık, uzun toplara başvurduk. Orada 3-1’den dönüş oldu. Tekrar buradan değerli bir puan aldığımızı düşünüyorum. Âlâ uğraş ettik ve sonunu getirdik.”

Diagne yorumu ve hakemlere tepkisi

Golcü futbolcuları Mbaye Diagne’nin bugün verilen misyonları muvaffakiyetle yaptığını aktaran Pirlo, bugün saha kenarında hakemlere gösterdiği reaksiyonlarla ilgili olarak, “Bu olayların üstüne çok gitmek istemiyorum. Maç bitti, yapılacak bir şey yok. Değiştiremeyiz. Lakin bu tip statlarda oynamak sıkıntı. Biz daha az seyircili statlarda oynuyoruz. Burada oyuncularıma da sesimi duyurmam lazım.” sözlerini kullandı.

Zaniolo ve Icardi sözleri

Galatasaray’da oynayan vatandaşı Nicolo Zaniolo’nun vakte muhtaçlığı olduğunu aktaran Pirlo, “Zaniolo yeni geldi, alışma süreci olacak. Düzgün ve kıymetli bir oyuncu. Uygun bir başlangıç yaptı. Daha güzel işler yapabileceğine inanıyorum.” halinde görüş belirtti.

İtalyan teknik adam, Galatasaraylı futbolcu Mauro Icardi’nin maçta kullandığı ve kaçırdığı “Panenka penaltısı” ile ilgili soruya, “Biz herkesi tahlil ediyoruz. Kendisinin bunu denediğini biliyorduk. Kaleci departmanımıza bunu söylemiştik. Bunun da meyvesini aldık.” karşılığını verdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir