Dursun Özbek: Şampiyonluk son haftaya kalmaz

Spor Haberleri Nis 25, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Süper Lig’de 31. haftada Fatih Karagümrük ile karşılaşan Galatasaray, karşılaşmadan 3-3’lük beraberlikle ayrılarak 1 puana razı oldu.

Maçın akabinde Galatasaray Lideri Dursun Özbek kıymetli açıklamalarda bulundu.

Özbek’in açıklamaları şu halde:

“İnşallah Haziran’da ipi göğüsleyeceğiz”

“Ligin sonuna yaklaştıkça müsabaka heyecanı, maçlar hoş geçiyor. Ligin bitmesine çok az bir müddet kaldı. Şampiyonluğa odaklandık. Oyuncularımı ve teknik takımımı tebrik ederim. Çok hoş bir performans sergilediler. Biz hala 7 puan öndeyiz ve şampiyonluk yürüyüşümüz devam ediyor. Galatasaray şampiyonluğun en büyük adayı. İnşallah Haziran’da ipi göğüsleyeceğiz. Karagümrük maçındaki oyunu çok beğendim.”

“Şampiyonluk son haftaya kalmaz”

“Ligdeki bütün ekipleri yendik. Beşiktaş’ı da yenmeye gideceğiz. Ekibe çok güveniyorum. Hoş bir maç olacak lakin biz kazanacağız. Şampiyonluk son haftaya kalmaz. Galatasaray daha evvel şampiyonluğunu ilan eder.”

“Hakem performansı bütün kulüplerin sorunu”

“Hakemlerle ilgili yapılan açıklamayı okumadım. Birtakım hakemlere ceza vermişler. Dinlendirilecek hakemleri âlâ seçmeliler. Hakem performansı bütün kulüplerin sorunu. Kulüpler Birliği toplantılarında hakem yanlışlarında diğer bir şey konuşulmuyor. Biz lehimize ve aleyhimize olarak değerlendirmiyoruz. Hakemler herkes için adaletli olmalı. Anadolu ekiplerine da eşit uzaklıkta durmalılar. Açıklamayı duydum, okumadım. Okuduktan sonra yanıt veririm.”

“Kimse heveslenmesin, biz şampiyon olacağız”

“Fenerbahçe’nin karşılıkları enteresan oluyor. Bence penaltıydı. Aslında sıkıntımız, VAR’a çağırılmasıydı. VAR’a çağrıldıktan sonra hakemler gerekli kararı vicdanlarına nazaran alıyorlar. Rakiplerin ne söylediği ile ilgilenmiyoruz. Kendi oyunumuzla, kendi hakkımızı savunuyoruz. Kimse heveslenmesin, biz şampiyon olacağız. Bu tip yol kazaları olabilir.”

“Gomis’in davranış biçimi kabul edilebilir değil”

“Bafetimbi Gomis’i Türkiye’ye ben getirdim. Dünkü davranış biçimi kabul edilebilir değil. Galatasaray’ın bir profesyoneli, Galatasaray’a hizmet etmek durumundadır. Kendisiyle konuştum. Alandaki işveren Okan Hoca. O nasıl takdir ederse, herkes hürmet duyacak. Zati bizim grup o denli bir grup. Herkes, Okan Hoca’ya hürmet gösteriyor. Bafe niçin bu türlü yaptı, gerçek pek güzel değildi. İdare Heyeti’nde bunu konuşacağız. Buradaki davranış biçimini kabul etmiyorum.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir