Kılıçdaroğlu’ndan Mansur Yavaş’lı ve Ekrem İmamoğlu’lu görüntü: Yiğitlerim

Siyaset Haberleri Nis 25, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Cumhurbaşkanılığı ve genel seçimlere 4 hafta üzere bir müddet kaldı. Hem parti başkanları hem de adaylar, toplumsal medyadan da iletilerini ve vaatlerini seçmene iletmeyi sürdürüyor.

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından yayınladığı son görüntüde, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve Ankara BB Lideri Mansur Yavaş’la birlikte yer aldı.

“Yiğitlerim” deyip vazifelerini açıkladı

Kılıçdaroğlu, kazandığı takdirde yardımcısı olarak atayacağı iki belediye liderine yiğitlerim diye hitap ederek, hangi misyonlarda bulunacağını anlattı.

Kılıçdaroğlu’nun görüntüdeki konuşmasından değerli detaylar:

“Afetlere İmamoğlu ile hazırlanacağız”

Son günlerde olan olayları lütfen artık boş verelim. Biz işimize bakıyoruz, siz bakmayın onlara. Bu ülkenin gündemi provokasyonlar olamaz. Halkımızın gündeminde ne var biliyor musunuz? Ekonomik badireler, mutfaklarda yangın var. Kira kederi var. Dahası sarsıntılar, seller var. Ülkemizde olan ve olması beklenen afetler var. Bu yüzden hakikat kentleşmeye gerçek konut siyasetleriyle kentlerimizi güçlendirmeye, güçlü yapılara gereksinimimiz var. Türkiye’yi afetlere hazırlamak ve kentlerimizin dirençliliğini artırmak istiyorum. Bu misyonu en güzel kim yapar? Doğal Ekrem Lider yapar. İstanbul’da ve dünya tarihinde 10 metroyu tıpkı anda yapan bir kişi var, bu vazifesi ona vereceğiz. Bu berbat kentleşmeyi bitirecek olan yiğit odur.

“Teknolojik atılım ve ziraî kalkınma, Mansur lidere emanet”

Gündemimizdeki öteki bahis ne? Toplumsal siyasetler. Hane iktisadını süratle güçlendirmemiz gerekiyor. Aile takviyeleri sigortasından bayan istihdamına kadar yoksullukla çabada yapacak çok işimiz var.

Bunun yanında Türkiye’yi geliştirecek ve güçlendirecek teknolojik atılımları ziraî kalkınmayı hayata geçirmemiz lazım. Bu misyonu hangi yiğit yapar? Doğal olarak onu da Mansur liderimiz yapar. Bu mevzuda Ankara’da devraldığı berbat idaresi halkçı siyasetlerle süratle değişik bir yere taşıyan peşi sıra tesirli projelere imza atan Mansur liderime güvenirim. Ülkenin teknolojileri konusunda da ona güveneceğim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir