Yine Refah Partisi’nden Temel Karamollaoğlu’na: Bu türlü Cumhurbaşkanı yardımcısı olmaz

Gündem Mar 29, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Yeniden Refah Partisi Başkanı Fatih Erbakan, geçtiğimiz günlerde Cumhur İttifakı’na katıldığını açıkladı.

İlk olarak 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere tek başına gireceğini duyuran Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı adaylığını ilan etmişti.

Ardından kararından vazgeçerek seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığını destekleyeceğini duyurdu.

Erbakan, ittifaka katılmalarına ait, “Karşı blokta sol, komünist, sosyalist, ateist fraksiyonların bir ortaya gelmesi, FETÖ ve PKK ögelerinin dayanak olduğunu görmemizin tesiri oldu.” tabirlerini kullandı.

“Fatih’in bir deneyimi yok”

Bu kelamlar, 6’lı masanın üyesi olan Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu’na, KRT TV’de katıldığı programda hatırlatıldı.

Bunun üzerine parti başkanı şu sözlerle cevap verdi:

Saçmalıyor. Bu kadar saçmalık olmaz. Biraz insaf et. Fatih’in bir deneyimi yok. Cahilliğe bakın. Erbakan Hoca birinci koalisyonu SHP ile kurdu. Ne oldu da 2 gün içerisinde ansızın değişti. Bu mevzuda fazla bir şey söylemek istemiyorum. Çamur atmak haddine değil. Terbiyesini kuşanması lazım. Niçin babasının kurduğu partiyi terk etti? İsmine Yine Refah dedi. Yine Refah ismini alamaz olağanda. Neden aldı? Cumhurbaşkanı ona o toleransı gösterdi. Bu kadar üçkağıtçılık olacak siz kendinizi muhafazaya çalışacaksınız. Bu gerçekçi olmaz.

Sözlerine karşılık geldi

Açıklamaların akabinde Tekrar Refah Partisi cephesinden reaksiyon geldi.

Partinin Genel Lider Yardımcısı Mehmet Altınöz, Ankara Masası Gündem Özel programında gazeteci Gürkan Güçlü’nün konuğu oldu.

Mehmet Altınöz Karamollaoğlu’na, CHP’lilerin kendi yüzüne sık sık vurduğu Madımak olayını hatırlatarak karşılık verdi.

“Cumhurbaşkanı yardımcısı falan yapmayın sakın”

Fatih Erbakan’a yönelik kelamlarına reaksiyon göstererek Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na da davette bulunan Altınöz, şu sözleri kullandı:

Temel Karamollaoğlu bir de Cumhurbaşkanı yardımcısı olacağını söylüyor. Bu türlü Cumhurbaşkanı yardımcısı olmaz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na da buradan sesleniyoruz, bu türlü bir insanı Cumhurbaşkanı yardımcısı falan yapmaya sakın kalkmayın. 45 yıl Erbakan Hocamızla çalıştım diyor. Biz Temel Bey’i biliyoruz. CHP’liler Madımak katili diyorlardı. Ne oldu artık? Can ciğer kuzu sarması oldunuz. Menfaatiniz o denli olunca bunları söylüyorsunuz.

“Bu halde konuşması hiç yakışmamış”

Altınöz kelamlarına şöyle devam etti:

Biz de Cumhur İttifakı’ndayız diye bizimle alakalı geçmişi yok bilmem ne. Kendisi kaç yaşındaydı milletvekili olduğu vakit? Hangi geçmişi varmış Temel Bey’in de Erbakan Hoca onu milletvekili yapmış? Genç yaşta milletvekili oldu. O vakit Erbakan Hoca kederi ki ya senin geçmişin yok, ya geri dönüşün yok. Temelciğim kusura bakma, biraz daha yetiş. Genel Liderimiz 44 yaşında, her türlü altyapısı var internete girip öz geçmişine bakın. Temel Bey’in torunu yaşındaki genel liderimize bu formda konuşması hiç yakışmamış. Ben kelamlarını motamot kendisine iade ediyorum.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir