Valerien Ismael: Beşiktaş’ta sürekli kazanmak zorundasınız

Spor Haberleri May 10, 2023 Yorum Yok

2021-2022 döneminin ikinci devresinde Beşiktaş’ın teknik yöneticisi olan ve bu dönemin birinci yarısında da siyah-beyazlı ekipte vazife yapan daha sonra alınan başarısız sonuçların akabinde yolların ayrıldığı Fransız çalıştırıcı Valerien Ismael, Almanya basınından Merkur’e açıklamalarda bulundu.

“Türkiye’de ve İngiltere’de tam olarak işveren oluyorsunuz”

Almanya’da tertipli yapılarla çalışıldığını belirten 47 yaşındaki teknik adam, şunları dedi:

“Türkiye’de ve İngiltere’de tam olarak işveren oluyorsunuz. Ne var ki kulüp sahiplerinin de futbola dair fikirleri var. Çin’den ya da ABD’den bir kulüp sahibinin bakış açısıyla futbolu görmek enteresan.”

“Beşiktaş’ta hep kazanmak zorundasınız”

Beşiktaş’ta çalışmanın baskıyı beraberinde getirdiğine de değinen Ismael, şu tabirleri kullandı:

“İstanbul’da mükemmel 7 ay geçirdim. Beşiktaş’ta hep kazanmak zorundasınız. Beraberlik yetmiyor. İngiltere ise çok büyük baht. Şayet bu fırsat elinize geçerse gidip kullanmanız gerekir.”

Siyah-beyazlılardan ayrıldıktan sonra öteki ekip çalıştırmayan Fransız teknik adam, Bayern Münih’i çalıştırma hayalinin çok özel olacağını da kelamlarına ekledi.

Hatayspor maçının akabinde ayrılmıştı

Beşiktaş’ın başında 19 maça çıkan Valerien Ismael, 8 galibiyet, 8 beraberlik ve 3 yenilgi yaşadı. Beşiktaş, Harika Lig’in 11. haftasındaki Hatayspor maçının akabinde Ismael ile yollarını ayırmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir