Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan “Tarihten ders alın” vurgusu

Gündem May 20, 2023 Yorum Yok
AA

AK Parti’den Kayseri milletvekili seçilen Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, parti otobüsüyle kent merkezinde dolaştı, halkı selamladı.

Daha sonra Bakan Akar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Atatürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen merasimdeki konuşmasına tüm gençlerin, milletin bayramını kutlayarak başladı.

19 Mayıs’ın ehemmiyetinin bilhassa gençler tarafından düzgün anlaşılması gerektiğini belirten Akar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasıyla Ulusal Gayret ateşinin alevlendiğini anlattı.

“O günden itibaren büyük gayret başladı”

O günden itibaren büyük çabanın başladığını, istilacılara karşı milletin “Hangi çılgın bana zincir vuracakmış” diyerek ayağa kalktığını lisana getiren Akar, “Asil milletimiz bütün imkanlarını seferber ederek derin bir gayrete girmiş, yapılması gerekeni yapmış ve hiçbir halde bağımsızlığını kaybetmeyeceğini, işgale müsaade etmeyeceğini açık halde ortaya koymuştur.” diye konuştu.

Milletin bağımsızlık tutkusu ve vatan sevgisine vurgu yapan Akar şu sözleri kullandı:

Milli Gayret gerçekleşmiş ve sonunda milletimiz, bu istilacılara büyük bir memnuniyetle yüzmeyi öğretmiştir. Münasebetiyle ülkemize karşı rastgele istilacı bir niyeti olan herkesin tarihten ders alması lazım.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan “Tarihten ders alın” vurgusu

“Türkiye’nin geleceği gençlerin elinde”

Tarihin ilham almak ve ders çıkarmak açısından değerli olduğunu belirten Akar, şunları söyledi:

Bizim tarihimizden ilham almaya devam etmemiz, hakkımızda olumsuz niyeti olanların ise tarihimizden ve tarihlerinden ders almaları lazım. Büyük ve güçlü bir ülkeyiz, tarihiyle bedelleriyle coğrafyasıyla milletiyle nüfusuyla aktif, caydırıcı ve saygın ordusuyla büyük ve güçlü Türkiye’yiz. Bunun herkesin farkında olması, bu şuurla davranması lazım. Ülkemizin refahı ve bekası, büyük ve güçlü Türkiye için yapılması gereken ne varsa yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin geliştiğini görenlerden kimileri ıstırapta, kimileri ise ibret almıyorlar. Bu çerçevede hala birtakım tehdit ve riskler var. Bunlara karşı da büyük bir inançla ve itimatla tek yumruk ve tek yürek olarak çalışmalarımızı sürdürdük, sürdüreceğiz.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan “Tarihten ders alın” vurgusu

Gençlere yönelik her türlü yatırımın yapıldığını belirtti

Gençlere başta eğitim ve öğretim olmak üzere, tüm bahislerde çok çalışmaları tavsiyesinde bulunan Akar, Türkiye’nin geleceğinin gençlerin elinde olduğunu, ülkenin teminatı olan gençlere yönelik her türlü yatırımın yapıldığını belirtti.

Sultan Alparslan’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar bin yıldır vatan olan bu topraklarda bu günlere, düzeylere gelinmesini sağlayan bütün devlet büyüklerini, kumandanlarla aziz şehitler ve vefat eden gazileri rahmet, minnet ve hürmetle yad eden Akar’a, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hasebiyle Erciyes Dağı’nın doruğuna tırmanan dağcılar tarafından bayrak takdim edildi.

Törenin akabinde Akar, Atatürk Spor Kompleksi’nde kurulan stantları gezerek spor faaliyetlerine ait bilgi aldı, bir gençle tenis oynadı, diğer bir gençle de langırt maçı yaptı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir