Trabzonsporlu Lazar Markovic’ten transfer itirafı: İşler biraz çabuk gelişti

Spor Haberleri Mar 31, 2023 Yorum Yok
AA

Trabzonspor’un yeni transferi Lazar Markovic, Muhteşem Lig’in 27. haftasında alanında Kayserispor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren bordo-mavili ekibin idmanı öncesinde basın mensuplarıyla bir ortaya geldi.

Ligden çekilen Gaziantep FK’den kiralık olarak bordo-mavili gruba transfer edilen futbolcu sarsıntıdan evvelki gece Antalya’da bulunduklarını belirterek, “Antalyaspor ile maçımız vardı ve maç sonrası 2 gün müsaademiz vardı. Ben ve birçok oyuncu Antalya’da kalıp bu müsaade günümüzü ailelerimizle birlikte geçirmeyi planlamıştık. Tahminen sarsıntıdan direkt etkilenmedik, zelzele anında orada değildik, şanslıydık. Lakin birçok insan sarsıntılardan etkilendi. Ben kendi oynadığım kent Gaziantep, Hatay ve sarsıntıdan etkilenen bütün kentleri desteklediğimi ve yanlarında olduğumu da söz etmek istiyorum” diye konuştu.

Takıma kısa müddette adapte olduğunu tabir eden Markovic, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Benim buraya çabuk adapte olmamın en büyük nedeni ekip arkadaşlarım. Kadro arkadaşlarım geldiğim birinci günden itibaren beni içlerine kabul ettiler, yanlarına aldılar. Onlara müteşekkir olduğumu söylemek istiyorum. Ben şu an burada olmayan eski hocamız Abdullah Avcı ve takımına teşekkür etmek istiyorum. Beni buraya getiren ve isteyen şahıslardı. Aslında çok fazla bu işleri derinlemesine bilen kişi değilim. Ben yalnızca bir futbolcuyum ve benim işim de alanda elimden gelenin en uygununu verebilmek. Ben de bunu yapmaya çalışıyorum.

“Çabuk gelişen bir transfer oldu”

Markovic, Trabzonspor’a transfer sürecine ait soruya, “Zor bir periyottu bütün oyuncular ismine. Kulüp bulabilmek için az vaktimiz vardı. Hiçbir oyuncu için kolay değildi. Yalnızca kulüp bulmak değil, gerçek kulübü bulmak için kâfi vakit yoktu. Hakikat kulüp bulmalısınız. Benim için işler biraz daha çabuk gelişti. Trabzonspor’dan teklif gelince hocamızla ve grubuyla görüşme fırsatı buldum. Onlarla görüştükten sonra, Trabzonspor’un aslında büyük kulüp olduğunu ve taraftarının ne kadar büyük olduğunu bildiğim için çabuk gelişen ve sonuçlanan muahede oldu” cevabını verdi.

Bordo-mavili futbolcu sağ ve sol kanatta misyon yapabildiğini kaydederek şöyle devam etti:

Sağ kanatta da solda da oynayabiliyorum. Bu türlü yeteneğim olduğunu düşünüyorum. Ben de elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Profesyonel bir oyuncu olarak hocamız bana nerede vazife verirse, hangi durumda gereksinim duyarsa ben de o bölgede çıkıp elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Benim işim uygun idman yapmak, bu kulübe yeterli hizmet sunarak elimden gelenin en güzelini alanda verebilmek. Geçmişe dönüp baktığımda şu anki yaşımın verdiği deneyim ve öğrettikleri ile gençlere birtakım şeyleri yapmamasını, birtakım şeyleri farklı yapmasını söylerdim fakat genç olduğunuzda işler sizin için farklı dönüyor ve farklı kanılar oluyor. Lakin şu an memnunum. Futbol oynuyorum. Futbol beni keyifli eden şeylerden bir tanesi. Geçmişe dönüp baktığınızda pişmanlıklarınız olabilir lakin gençliğin de verdiği bir tesir var.

Türkiye’de keyifli olduğunu lisana getiren Markovic, “Gelecek için de daima şunu söylemiştim. Burada oynadığım her devirde grup oyuncusu oldum, ekip için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Gaziantep FK’nin oyuncusuyum. Dönem sonunda onların benim için niyetlerini dinlemem gerekir. Yaz geldiğinde onlarla mukavelemin nereye varacağını, neler yapacağımı birlikte oturup konuşacağız zaten” dedi.

Markovic, süratli bir oyuncu olmasına ait soruyu da “Üzerine çalıştığım bir şey ancak ben bunun doğal gelişen, bahşedilen yetenek olduğunu düşünüyorum. Gençken de süratliydim olağan üzerine çalıştım lakin süratli olmam doğal gelen bir şey” biçiminde yanıtladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir