Tesla; ABD, Çin, Kanada ve Japonya’da fiyatlara artırım yaptı

Genel May 04, 2023 Yorum Yok
AA & Ensonhaber

ABD’li elektrikli araba üreticisi Tesla, ülkesinde iki elektrikli araç modelinin fiyatlarında bu yıl 6. sefer indirime gitmişti.

Tesla’nın Model Y arabasının 46 bin 990 dolara inen başlangıç fiyatı, ABD’de yeni bir araç için ödenen ortalama meblağdan yaklaşık 759 dolar daha düşük olarak hesaplanmıştı.

Tesla fiyatlarını yeniden değiştirdi

Elektrikli araç üreticisi Tesla, ABD, Çin, Kanada ve Japonya’da Model 3 ve Model Y arabalarının fiyatını artırdığını açıkladı.

Çin’de Tesla’nın Model 3 arabasının fiyatı, 229 bin 900 yuandan 231 bin 900 yunana (33 bin 549 dolar) çıktı. Model Y arabasına ise 2 bin yuan artırım yapıldı.

ABD’de de Model 3 ile Model Y serisinde 250 dolar fiyat artışı gerçekleştirildi. Tesla, Japonya ve Kanada’daki birtakım otomobillerinin fiyatında da artışa gitti.

Artışlara karşın Tesla arabalarının fiyatı, talebi canlandırmak gayesiyle Çin ve Avrupa dahil dünya genelinde birkaç sefer yapılan indirimler nedeniyle, yıl başındaki fiyatların altında kaldı.

ABD’de de iki elektrikli araç modelinin fiyatlarında bu yıl 6 kere indirime giden Tesla, geçen ay Model S ve Model X araçlarının fiyatlarını artırarak dikkati çekmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir