Süleyman Soylu’dan reaksiyon: Belediye liderleri seçim gecesi Türkiye’yi yanılttı

Gündem May 20, 2023 Yorum Yok

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Devir Milletvekili seçimlerinde halk kararını verdi.

28. Periyot Milletvekilleri belirlenirken Cumhurbaşkanlığı seçimleri ise adayların gerekli çoğunluğu almaması sebebiyle ikinci çeşide kaldı.

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet İttifakı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşılık büyük farkla oy olması toplumsal medyada çeşitli provakatif paylaşımları beraberinde getirdi.

“Kılıçdaroğlu bugün Cumhurbaşkanı olarak ilan edilecektir”

Bir başka yandan seçim gecesi CHP’nin elindeki yanlışlı bilgilerle sık sık çıkıp açıklama yaparak Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi evvel götürdüğünü sav eden Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun manzaraları ise birinci günden itibaren gündemde.

İmamoğlu yaptığı açıklamalarda, “13. Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu bugün Cumhurbaşkanı olarak ilan edilecektir.” dedi.

Bunun akabinde seçmenlerin tercihinin bu formda olmadığı belirlendi.

“‘Biz kazandık’ diyerek milleti yanılttılar”

28 Mayıs seçimleri için çalışmalar başlarken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçimlere ait TGRT Haber canlı yayınında değerli değerlendirmelerde bulunuyor.

Soylu, İmamoğlu ve Yavaş’a reaksiyon göstererek şu tabirleri kullandı:

Bakanlık olarak seçimden öncesi, seçim sırası, seçim sonunda güvenlik tedbirlerimiz var. Bir siyasi parti yöneticisi, belediye liderleri çıkıp ‘Biz kazandık’ diyerek milleti yanılttılar.

Türkiye’de tahminen de diğer olayların yaşanması için tetik düzeneği ortaya koydular. Sandıklar sayılıyor, her sandıkta CHP’li ve başka bileşenlerinin vazifelileri var. Ortada ıslak imzalı tutanaklar var.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir