Sezgin Tanrıkulu’nun PKK’nın kurulduğu köyünden seslendiği görüntü yine gündem oldu

Gündem May 20, 2023 Yorum Yok

14 Mayıs seçimleri geride kaldı lakin Türkiye, tarihinde birinci sefer ikinci çeşit seçimlerine hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tipe kaldı ve bu tıpta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu yarışacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci cins için de bildirisi çok net. “Doğru Adamla Yola Devam” diyen Erdoğan, çalışmalarına başladı.

HDP ile kol kola gezen ve HDP’nin dayanağına gereksinim duyan Kemal Kılıçdaroğlu ise milliyetçileri tarafına çekmeye çalışıyor.

Kılıçdaroğlu, milliyetçileri tarafına çekmek için ataklar yapıyor. Fakat Sezgin Tanrıkulu’nun ortaya çıkan görüntüsü, bu planları bozacak nitelikte.

“Terör örgütleriyle masaya oturmam” demişti lakin…

Kemal Kılıçdaroğlu, dün yaptığı basın toplantısında, terör örgütleriyle birebir masada olmadığını söyledi.

Ancak Selahattin Demirtaş, seçim süreci boyunca Kemal Kılıçdaroğlu için oy isteyip durdu.

Şimdilerde Demirtaş’ın sessiz olması, Kılıçdaroğlu’nun milliyetçilerin oyuna yönelmek için yeni ataklar peşinde olduğunu düşündürüyor.

Oysa CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun ortaya çıkan ve tekrar sirkülasyona giren görüntüsü, Kılıçdaroğlu’nun kelamlarını yalanlayacak nitelikte.

PKK’nın köyünde…

CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun, PKK terör örgütünün kurulduğu ve örgüt için büyük ehemmiyet taşıyan Diyarbakır’ın Fis köy’nden, 14 Mayıs seçimleri öncesi gönderdiği bildiri gündem oldu

“Çocukluğumdan bu yana hiç ihmal etmediğim bir yerdeyim; Fis’teyim. Bahar gelmiş coğrafyamıza, 15 Mayıs’ta tüm Türkiye’ye bahar gelecek.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir