Süleyman Soylu Ekrem İmamoğlu’nu eleştirdi: İstanbulular sabah yürüyüşlerini gerçekleştiriyor

Gündem May 10, 2023 Yorum Yok
İHA

İstanbulular için eziyete dönen ulaşım sorunu her geçen gün artıyor.

Bozulan İETT otobüsleri ve metro seferlerinde yaşanan aksaklıklardan ötürü İstanbulu canından bezirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Zeytinburnu Belediyesi Belgrad Kapı Toplumsal Tesisleri’ndeki STK’lar ile kahvaltı programında hususa değindi.

Programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri katıldı.

Programda Belediye Lideri Arısoy bir konuşma yaptı. Akabinde Bakan Soylu kürsüye çıkarak, dün AK Parti tarafından İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen mitingle ilgili açıklamalarda bulundu.

İstanbulluların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktığını anlatan Bakan Soylu, “Gerçi dün akşam Cumhurbaşkanımızı kapak yapan o mecmualara dün, İstanbul tahminen de tarihin en büyük kapağını yapmış, Allah razı olsun” dedi.

“İstanbullular sabah sporlarını metrobüs yollarında daima bir arada tamamlıyor”

İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerine yönelik tenkitlerde bulunan Bakan Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

İstanbullular her sabah spor yapmaya başladılar, otobüs itiyorlar, metrobüs diyorlar. Tıpkı vakitte da şayet yolda kalan otobüsleri itemezlerse yürüyerek sabah sporlarını metrobüs yollarında daima birlikte tamamlıyorlar.

Kışın otomobillerin yanması hiç olmazsa ısınma açısından tahminen biraz istifadeliydi. Bilhassa yazın yanacak otomobillerden uzak durulmasını ben Zeytinburnu’lu hemşehrilerime tavsiye ederim.

Yaptıkları bir tek şey, yaptıkları iş ben bu işi kime verirsem buradan ne elde ederim anlayışı. 4 yıldır İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni yönetim ediyor, hayatınıza dokunan ne yaptılar? Ankara Büyükşehir Belediyesi var. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yönetilen bir kent değil, kendi kendine yönetilen bir kent. Durdu Ankara, hiçbir şey yapılmıyor, motamot İstanbul üzere.

Ne yaptılar? Yalnızca hayal kurdular, kim cumhurbaşkanı olabilir? Tam 4 yıldır hayal kurdular. Belediyelerin bütün imkanlarını, bütün çalışmalarını buna vakfettiler. Kim cumhurbaşkanı olabilir?

Kendi kendilerine çaba ettiler, hengame ettiler, toplumsal medyalardan el altından birbirlerine hakaret ettiler. Bunun her biri millet şahittir. Artık masaya da ‘kumar masası’ dediler.

“5-6 yıl daha güçlendi Türkiye”

Türkiye’nin altyapısıyla birlikte 2023 yılına girdiğini belirten Soylu şu ifaderi kullandı:

Tayyip Erdoğan 50 yıllık bir vizyon koydu, ‘2053’ dedi. 5-6 yıl daha güçlendi Türkiye, Tayyip Erdoğan ‘2071’ dedi, 70 yıllık bir vizyon koydu. Türkiye’ye biraz daha güçlendi, bugün Türkiye ve Tayyip Erdoğan 100 yıllık bir vizyon koyuyor ve ‘Türkiye Yüzyılı’ diyor.

“Benden daha fazla neredeyse kampanyayı bugün Kandil yapmaktadır”

Millet İttifakının toplantılarında HDP bayrağı ile Selahattin Demirtaş’a özgürlük naraları olduğunu anlatan Bakan Soylu şu formda konuştu:

Ama daima birlikte gördük Van’da, Selo’ya özgürlük naralarıyla HDP’li bayraklar var. Kimin kiminle işbirliği yaptığı aşikardır. Benden daha fazla neredeyse kampanyayı bugün Kandil yapmaktadır.

Bir tek otobüs tutup Türkiye’de gezmemektedir. Teröre diz çökerttik. Allah nasip edecek 29 Ekim 2023’te bu ülkenin dağlarında var olan 85 terörist tasfiye edilecek, bu ülkenin dağlarında bir tek terörist kalmayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir