Spor dünyasından 1 Mayıs iletileri

Spor Haberleri May 03, 2023 Yorum Yok
AA

Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Basketbol Federasyonu ve birçok kulüp, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hasebiyle kutlama bildirileri yayımladı.

“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü samimiyetle kutlarız”

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, şu tabirler kullanıldı:

“Alın terlerinin her bir damlasına emeklerini sığdıran, vatan ve millet sevgisinden aldıkları güçle hayatın ağır yükünü sırtlanarak ona mana katan tüm personel ve işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü samimiyetle kutlarız.”

“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun”

Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF) toplumsal medya hesaplarında ise file içindeki basketbol topunu sırtında taşıyan bir atletin görseli kullanıldı. Görselle birlikte, “Yaşamın her alanına çalışmalarıyla bedel katan tüm işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.” tabirinin yer aldığı ileti paylaşıldı.

TBF Lideri Hidayet Türkoğlu da iletisinde, şu tabire yer verdi:

“Ülkemizin gelişmesinde ve ilerlemesinde, alın teri ve emekleriyle en büyük hisseye sahip bütün personel, işçi ve çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.”

Kulüplerin paylaşımları

Galatasaray Kulübünün paylaşımında, Nef Stadı’nda çim bakımı yapan bir çalışanın fotoğrafı kullanılarak, şunlar kaydedildi:

“Tüm işçilerin, emeğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlar, alın teriyle hayatını kazanan tüm yurttaşlarımıza sıhhat, memnunluk ve muvaffakiyet dolu bir gelecek dileriz.”

Fenerbahçe Kulübünün iletisinde “Ülkemiz için paha üreten tüm işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.” denilirken, Beşiktaş Kulübünün paylaşımında da “120 yıllık şan ve erdem dolu mazimizde her daim halkın grubu olmakla övündük, emeğe ve alın terine saygılı olduk. Tüm işçilerin ve halkımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarız.” ifadelerine yer verildi.

Trabzonspor Kulübünün paylaşımında ise “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.” sözü kullanıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir