Şenol Güneş: Oyuncularımız bu isteğe savaşarak yanıt verdi

Spor Haberleri May 02, 2023 Yorum Yok

Süper Lig’in 32. haftasında oynanan derbi maçta Beşiktaş, Galatasaray’ı 3-1 mağlup ederek puanını 65’e yükseltti. Siyah-beyazlılar derbi galibiyetiyle yenilmezlik serisini 9 maça çıkardı.

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, Galatasaray galibiyetinin akabinde açıklamalarda bulundu.

“Bir yanılgımız, bir şut ve bir gol oldu”

Şenol Güneş, açıklamalarına şöyle başladı:

“Maçtan önce konuştuk. Süper bir ambiyans vardı. Saha dolu, tıklım tıklım. Üst kaliteli oyuncuları var rakibin. Çok istekliydik. Çıkarken çok top kaybı yaptık. Birinci dakikalarda düşündüğümüz oyunu oynayamadık. Rakip de bir kusur yapmadı. Bir yanılgımız, bir şut ve bir gol oldu. Ondan öteki şutları yok aslında.”

“Oyuncularımız bu isteğe savaşarak yanıt verdi”

Güneş, maçı hak ettiklerini söyledi:

“Yediğimiz golden sonra oyuna hakim olduk. Pas yüzdemiz arttı. Rakipten top kazanmak için temaslı oyunları uygun yaptık, kazandığımız topları uygun kullandık. Tüm oyuncular ellerinden geleni yaptı. Skoru aldıktan sonra taraftar da devreye girince coşkulu bir ambiyans oldu. Hak ettiğimiz bir sonucu aldık. Daha fazla goller bulabilirdik. Konumlar vermedik lakin rakip dirençli olarak oyunda kaldı. 2-1’den sonra çok istekliydiler, hamleye çıkmak istediler. Daima atak etme isteği gösterdiler. Oyuncularımız bu isteğe savaşarak karşılık verdi.”

“Taraftar oyuncu bütünleşmesini gördük”

Şenol Güneş, morallerinin yerine geldiğini belirtti.

“İlk yarı çok kart çıkmadı lakin ikinci yarı 6 kart çıktı bize. Çok kart gördük. Yani bilemiyorum ne kadar hakikat yanlış. 6 sarı kartla çıktık, 3 puanı aldık. Moralimiz düzeldi. Taraftar oyuncu bütünleşmesini gördük.”

“Beşiktaş olarak karanlıktan aydınlığa çıkmamız gerekiyor”

Şenol Güneş açıklamalarına şöyle devam etti:

“Beşiktaş olarak karanlıktan aydınlığa çıkmamız gerekiyor. Bir ışık göründü ancak kâfi değil. Neredeyiz, nereye gideceğimizi tayin etmeliyiz. Bir takım var. Bu takımın gelişerek devam etmesi gerekiyor. Bir tık daha güzeldiler. Daha düzgün savaştılar. Bocalasalar, gol yeseler bile oyunu bırakmadılar. Bunu sürdürülebilir hale getirmek lazım. Kaybedebilir kazanabilirdik. Bitmeyecek yani. Bu oyunun üstüne daha fazla koymak gerekiyor. Oynayabiliyoruz yani. Uygun grup olursak 40-45 bin kişi stadyumda hepsi birebir sesle ekibin yanında oldu. Allah bizi mahcup etmedi. Top kaybı sayımız uygun değil. Biz bu mevzuda şimdi düşündüğümüz arayı alamadık. Daha süratli olan, oyunu denetim eden olmamız lazım. Bu bizim eksikliğimiz, yeni değil. Onları düzelttiğimizde daha üst düzey ekip olacağız. Bugün de vardı ancak 20 dakikadan sonra mağlup duruma düşmeye karşın çok istek vardı. Heyecan coşku vardı, birinci 20’de rahat değildik. Sonra rahatladık. Pas yapabilecek grubuz, var yani.”

“Mahcup olmamak için çok çalışmalıyım”

Deneyimli çalıştırıcı son olarak şunları söyledi:

“Ben, beni sevmeseler bile herkes için bir şeyler yapmayı düşünen lakin sevenlere de yanıt vermek isteyen biriyim. Mahcup olmamak için çok çalışmalıyım. Sizi biri seviyorsa ve bir adım atıyorsa, sizin birkaç adım atmanız gerekiyor. Ben çocukluğumdan beri bu türlü gördüm.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir