Okan Buruk: Bu yılın şampiyonu inşallah Galatasaray

Spor Haberleri May 02, 2023 Yorum Yok

Lider Galatasaray, Harika Lig’in 32. haftasında konuk olduğu Beşiktaş’a 3-1 yenilerek, şampiyonluk yarışındaki puan farkını koruyamadı.

Alınan bu yenilginin akabinde Galatasaray teknik yöneticisi Okan Buruk açıklamalarda bulundu.

“Çok net konumlar vermedik”

Okan Buruk, açıklamalarına şu biçimde başladı:

“Maçın başı istediğimiz üzere başladı. Blokları ortası buluştuğumuz, rakip kaleye rahat gittiğimiz ve 1-0’ı bulduğumuz bir yarı oynadık. Golü kalemizde gördükten sonra geriye gittik. Çok net durumlar vermedik. Devre ortası ekibi biraz uyardık. Biraz daha kişisel olarak performansın ileriye gitmesi bekliyorduk. Atak yapmadık.”

“Hala lideriz”

Hala başkan olduklarını belirten başarılı teknik adam cümlelerine şöyle devam etti:

“Gole kadar olan kısımda rakibe talih verdik. Berkan ve Midtsjö atılımı yapacaktık, ferdî bir kusur sonucu gol yedik. Giren oyuncular hamle olarak bizi ileri itti. Üzgünüz. Niçin üzülüyoruz? İstediğimiz oyunu sergileyemedik. Kimi bu tıp maçlarda kırılma anları oluyor. Kaybettiğimiz için üzgünüz. Başımız dik. Hala başkanız.”

“Taraftarımız merak etmesin bu yılın şampiyonu inşallah Galatasaray”

Okan Buruk son olarak şunları söyledi:

Avantajımız vardı lakin bunu şuan sürdüremiyoruz. Grubumuzun, topluluğumuzun başı dik olacak. Topluluğumuz bu tıp süreçlerden her vakit dik çıkmıştır. Bu maç bir kaza. Galatasaray bu değil. 14 maçlık galibiyet serisi bizi ümitlendiriyor. Bu sene birinci kere derbi kaybettik. Taraftarımız merak etmesin bu yılın şampiyonu inşallah Galatasaray.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir