Selçuk İnan’dan açıklama: Arda Turan’ın ardında duralım

Spor Haberleri May 13, 2023 Yorum Yok

Teknik yönetici Selçuk İnan, önümüzdeki dönem için görüştüğü kulüpler olduğunu belirterek, değerli bir grubu ya da projeye sahip bir grubu çalıştırmak istediğini söyledi.

Boğaziçi Üniversitesi Spor Konseyi tarafından bu sene 5.’si düzenlenen Spor Tepesi’nde öğrencilerin sorularını yanıtlayan Selçuk İnan, maksatlarını AA muhabirine anlattı.

Kendisinden evvelki gün Arda Turan’ın oturuma katıldığı hatırlatılan İnan, “Hepsine çok teşekkür etmek istiyorum. Bizi buraya davet ettiler. Çok hoş bir oturum gerçekleşti ve hoş sorular oldu. Benden evvel Arda Turan buradaydı, sonrasında ben geldim. Bu tertibi gerçekleştiren arkadaşlar, Karam tayfayı da buluşturdu.” dedi.

“Arda Turan’ın ardında duralım”

Kasımpaşa’yı çalıştırdığı periyotta, Arda Turan’ın toplumsal medyadan kendisi için “Arteta da geçen sene kazanamıyordu.” tabirleriyle takviye vermesi hakkında konuşan ve Arda Turan’ın teknik yöneticilikte başarılı olacağına inandığını söyleyen İnan, “Arkasında duralım. Kesinlikle başarılı olacaktır. Yüzde 100 inanıyorum. Zira istikrar çok kıymetli.” diye konuştu.

“Ödün vermek istemiyorum”

Kasımpaşa’nın başında 12 maça çıkan ve sonrasında yolları ayrılan Selçuk İnan, yaşanan süreçle ilgili olarak şunları söyledi:

“Başlangıçta amaçlar koyuyorsunuz, ortak bir yol haritası çizebiliyorsunuz ancak bu yolda birtakım pürüzler çıkabiliyor önünüze. Son devirlerde fikir ayrılıkları çıkmaya başladı. Bu durum her iki tarafa da ziyan verebilirdi. Benim bir duruşum ve bakış açım var. Bunu hiçbir vakit kaybetmek istemiyorum, bundan ödün vermek de istemiyorum. Bu ayrılık hem benim için hem de karşı taraf için gerçek bir şeydi ve bu türlü bir karar aldık.”

“Görüştüğüm kulüpler var”

Yeni dönem öncesinde görüştüğü kulüpler olduğunu ve önümüzdeki dönem bir ekip çalıştırmak istediğini de kelamlarına ekleyen İnan, şöyle devam etti:

“Görüştüğüm kulüpler var. Sağ olsunlar şu andaki durumumuzu soruyorlar. Maksadım önümüzdeki sene bir kadrosu çalıştırmak. Lakin bu kıymetli bir kadro olmalı ya da projeye sahip olmalı. Çabucak gel gitler bizi üzüyor ve istediklerimizi yapamıyoruz. Bu türlü uygun bir ekipte, projesi olan bir ekipte başlamak isterim.”

“Nuri Şahin’den Emre Belözoğlu’na kadar hepsi âlâ işler yapıyor”

Yeni nesil teknik adamların kıymetli işler yaptığına dikkati çekerek kelamlarını sürdüren Selçuk İnan, şu sözleri kullandı:

“Bence bu çok kıymetli bir şey. Daha genç hocaların başarılı olduğunu da söyleyenler var. Z Nesli farklı bir jenerasyon ve yakın yaşların oyuncuları anlaması, onlarla irtibat halinde olması, bilgiye çabuk ulaşabilmeleri çok kıymetli bir etken genç hocalarda. Hepsi başarılı. Nuri Şahin’den Emre Belözoğlu’na dek hepsi çok yeterli işler yapıyor. En azından bu işi ne kadar istediklerini ve ne kadar baş yorduklarını gösterebiliyorlar. Bu da kıymetli bir kriter zira muvaffakiyet herkese nazaran değişiyor. Yalnızca şampiyon olmak başarılı olmak değildir. İstikrar başarıyı getiriyor. Bu cins hocaların ardında durulduğu vakit da bir formda başarılı olunacağına inanıyorum.”

“Zamanı geldiğinde kesinlikle açıklarım”

Teknik yöneticilik mesleğinde gayesinin bir gün Galatasaray’ı çalıştırmak olduğunu söyleyen Selçuk İnan, “Tabii kaç yıl sonra Galatasaray’da olacağımı bilemeyiz, bir tarih söylemek istemem lakin amacım; hazır olduğumda, sahiden yanlışsız bir anda oraya gidebilmek. Yalnızca gitmiş olabilmek için ya da Galatasaraylı Selçuk İnan olduğum için gitmek istemiyorum. Vakti geldiğinde ve kendimi oraya hazır hissettiğimde kesinlikle bunu açıklarım.” şeklinde konuştu.

“Deprem bölgesi için maddi ve manevi ne gerekiyorsa yapmalıyız”

Hataylı olan ve zelzeleler nedeniyle çok üzgün olduğunu açıklayan İnan, geliri depremzedelere ulaşması için bir jübile maçı düşündüklerini de açıklayarak, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Bunu düşünüyoruz. Kadroların durumu çok kıymetli. Herkesi bir ortaya getirmek kolay olmuyor fakat bunun üzerinde bir planımız var. Bunu konuşuyoruz. Bu türlü bir şey gerçekleşirse ben de çok keyifli olurum. Zira sıkıntı bir devirden geçiyoruz. Bir Hataylı olarak memleketim için ne gerekiyorsa yapıyorum ve bundan sonrasında da yapmaya hazırım. Lakin bu bizim için kolay bir süreç değil. Münasebetiyle elimizi sarsıntı bölgesinin üzerinden çekmeyelim. Maddi ve manevi ne gerekiyorsa yapalım ve unutmayalım.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir