Rıdvan Dilmen’den büyük tenkit: Jesus kumar oynuyor

Spor Haberleri May 10, 2023 Yorum Yok

Giresunspor deplasmanında 2 puan bırakan Fenerbahçe’nin şampiyonluk yolunda ağır hasar aldığı maçı ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, TV8.5 ekranlarında kıymetlendirdi.

Jorge Jesus’u eleştiren Dilmen, kendi de dahil olmak üzere Fenerbahçe taraftarlarının ekip yüzünden sıhhatini kaybettiğini belirtti.

“Fenerbahçeliler uzun yıllardır ben de dahil olmak üzere kardiyologları, psikologları varlıklı ettik. Sıhhatimizi kaybettik. Golden sonra güya şampiyonluk lazım olan ekip Giresun, 1 puanı arayan Fenerbahçe üzereydi. Okyanusu geçti Fenerbahçe, derede boğuldu. Dereden kastım İstanbulspor, Ümraniyespor, Giresunspor.”

“Fenerbahçe’nin kazandığı penaltı yanlış”

“Fenerbahçe’nin bugün kazandığı penaltı. Ondan evvelki penaltı beklenen durum da penaltı değil. İki karar da hakikat fakat tekrar de birinci yarıda hakemin yeterli maç yönettiğini düşünmüyorum. Ekibin kalbi orta sahadır. Galatasaray, Beşiktaş orta sahayı çabuk geçen gruplar. Fenerbahçe’nin orta saha oyuncularını maç içinde göremiyorsunuz. ‘Zemine mi girdi bu oyuncular?’ diyorsunuz.

“Devamlı 5 oyuncu değiştirmek zorunda mısın?”

“Fenerbahçe, Jesus ile çıktığı 49 resmi maçın hepsinde 5 oyuncu değişkliği yapmış. Kardeşim, nasıl şampiyon olacaksın sen? Devamlı 5 kişi değiştirmek zorunda mısın? Ferdi sağ bek başladı, sağ kanada geçti, sol bekte bitirdi. Oyuncunun da bir canı var, her yerde birebir performansı veremez.”

“Jesus kumar oynuyor”

“Beşiktaş’ın, Galatasaray’ın birinci 11’lerini herkes biliyor. Fenerbahçe’de ise tam aksisi. Bir kadro daima oyuncu değiştirir mi? İşler makûs gidiyorsa ona nazaran değişiklik yaparsınız ancak her maçta bu yapılır mı? Bu kadar oyun içinde kumar oynanmaz, futbol ruleti oynuyor Jesus. Arda’yı aylarca oynamadın, artık 100 dakika oynatıyorsun, hangisi yanlışsız? Pedro 2 maç üst üste gol atıyor, bu maçta yedek.”

“Futbolcular elinden geleni yapıyor”

“Fenerbahçeliler üzgündür lakin tekrar söylüyorum, en az hatalı olanlar oyunculardır. Artık onlar da meczuba döndü ‘Ne yapacağız şimdi’ diye. Jesus varsa 4 oyuncu garanti, geri kalanlar ikramiye. Jesus ile devam edilmesi için kulübün birtakım kuralları olması gerekiyor. ‘Biz zayıf gruplardan kontra yiyoruz tamam lakin büyük ekiplerden da yiyoruz’ denmesi lazım. Oyuncular ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. Ben bu türlü düşünüyorum.”

“3-4 yıldızla şampiyon olursunuz”

“Her hafta Fenerbahçeliler son dakikalara bu türlü girmek zorunda mı? Evvelki galibiyet serisinde de övülecek değil yerilecek şeyler vardı. Çekirge üzere sıçrıyordu. Türkiye Ligi’nin bir gerçeği var; 3-4 yıldız oyuncu ile şampiyon olursunuz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir