Osmaniye’de depremzedeyi 410 bin TL dolandırdılar

Genel May 14, 2023 Yorum Yok
İHA

Osmaniye’nin Düziçi ilçesi Yarbaşı beldesinde sarsıntıdan ötürü meskeni ağır hasar alan ve çadırda yaşayan 73 yaşındaki Mustafa Can’a telefonla ulaşarak kendilerini polis olarak tanıtan bireyler banka hesaplarına terör örgütünün ulaştığını belirterek korkuttu.

Sahte polislerin ‘biz sizin hesabınızı koruyacağız’ diyerek evvel 300 bin TL’sini akabinde da ismine hesabından 110 bin TL kredi çekerek dolandırdı.

FETÖ palavrasıyla kandırdılar

Depremden ötürü ağır hasar alan konutunu tadilat ettiği sırasında arayan beşerler tarafından dolandırıldığını belirten 73 yaşındaki Mustafa Can, şunları söyledi:

Telefonda kendilerini başkomiser olarak tanıttılar ‘sen FETÖ’cüymüşsün seni soruşturmaya aldık bankada hesabın varmış oradaki paranı çekecekler FETÖ’cüler senin paranı garantiye almak istiyoruz’ dediler. Benim hesabımda nakit olarak 300 bin lira param vardı hesabımdaki parayı ve krediden 110 bin lira para çekmişler. Ben aslında 7 bin 500 lira maaş alıyorum emekliyim. Elimde o krediyi ödeyecek paramda yok. Ben aslında ‘FETÖ’cü falan değilim’ dedim kendilerine. Ben ‘Türk milliyetçisiyim vatanı milleti seven adamım, polisi jandarmaya gördüğüm vakit her vakit için hürmet gösteriyorum’ dedim.

“Parayı 5-6 bireye aktarmışlar”

Telefonla konuşurken heyecanlandığını ve yan tarafta bulunan kayınbiraderinin yanına gittiğini anlatan Can, şu tabirleri kullandı:

Zaten ben 35 dakika konuşmuştum, kayınbiraderime durumu anlatınca ‘kapat telefonu onlar soyguncu’ dedi. Ben bilmiyorum ki bunların bu türlü yapacağını ne yapacağımı şaşırdım, beynim durdu. Kayınbiraderimle bankaya gidip hesaplara baktığımızda hesapta bir şey kalmamış ve kredi çekilmişti. Jandarmaya gittim bilgimi verdim sözümü aldılar tutanak tuttular savcılığa gönderdiler. Parayı 5-6 şahsa aktarmışlar hepsinin isimleri ve hesap numaraları var. Ben yandım siz yanmayın yabancı numaradan gelen aramaları kabul etmeyin.

“Ne yapacağız bilmiyoruz”

Kocasının dolandırıldığına değinen Zeliha Can da şunları söyledi:

Ben Antalya’da düğündeydim eşimi aramışlar çocuklarınızı hapise atarız öldürürüz diye tehdit edip korkutmuşlar hesabından 410 bin lira para çekmişler. Krediden ötürü emekli maaşından eline 500 lira kalıyor ne yapacağız bilmiyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir