Opel CEO’su Florian Huettl, Türkiye pazarını kıymetlendirdi

Genel Nis 12, 2023 Yorum Yok
AA

Opel Üst Yöneticisi (CEO) Florian Huettl, İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında, markanın Türkiye planları ve otomotiv pazarına ait çeşitli açıklamalar yaptı.

Türkiye’ye daha evvel geçen yılın temmuz ayında geldiğini hatırlatan Huettl, Türkiye’de Opel’in 2022’de çok başarılı bir yıl geçirdiğini söyledi.

Opel Türkiye’nin, globalde öbür ülkeler ortasında elde ettiği hoş sonuçlarla 2022’de 5’inci sırada olduğuna işaret eden Huettl, şöyle konuştu:

Bu, birebir vakitte dinamik ve çok önemli büyüme gösteren bir pazar. Opel yüzde 4’lük Avrupa pazar hissesine sahip. Geçen sene Türkiye’de yüzde 4,7, Fas’ta da yeniden yüzde 4’ün üzerindeydik. Yani bu bölgeler, iş fırsatlarının yüksek olduğu bölgeler manasına geliyor geçen yılki sayılara nazaran.

Yeni araçlar yolda

Florian Huettl, gelecek 2 yolda Türkiye’de eserler açısından çok önemli atağa geçeceklerini belirterek, şunları kaydetti:

Astra’nın bataryalı elektrikli versiyonu, yani salt elektrikli bir Astra’nın lansmanı önümüzdeki 3-4 ay içinde yapılacak.

Şimdi elektrikli Astra’nın çalışmaları fabrikamızda tamamlanıyor. Yeni Astra elektrikli, birinci olarak 3 ülkede; Almanya, İngiltere ve Türkiye’de lanse edilecek.

Neden? Zira Türkiye bizim için büyük bir pazar, değerli bir pazar, ana pazarlarımızdan biri. Burada büyümek istiyoruz. En ön saflarda yer almak istiyoruz.

Türkiye’de başlayan elektrifikasyona geçiş hareketinin öncüsü olmak istiyoruz. Elektrikli Astra, önümüzdeki aylarda bu piyasaya çok büyük hareketlilik getirecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir