Murat Kurum: Anket partileri değil, hizmet birinci oldu

Gündem May 19, 2023 Yorum Yok
DHA

Türkiye tarihinin en kıymetli seçimlerinden birini daha geride bıraktı.

Galibi olan seçim, yeniden de ikinci çeşide kaldı.

Yaklaşık 2,5 milyon oy farkıyla kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile rakibi Kemal Kılıçdaroğlu 28 Mayıs’ta bir sefer daha karşı karşıya gelecek.

‘Dünyaya örnek olduk’

Resmi olmayan sonuçlara nazaran şu an İstanbul 1’inci bölgeden milletvekili seçilen Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, önümüzdeki seçimin değerini anlatmak için bu kere partisinin Çekmeköy ve Ümraniye ilçe teşkilatlarına gitti.

Burada hem partililer hem de vatandaşlar vardı.

Kurum, “14 Mayıs seçimlerini büyük bir iştirakle coşku içerisinde seçmen kardeşlerimizin iradesini sandığa yansıtmasıyla tüm dünyaya örnek olacak halde demokratik olgunlukla tamamladık. Ülke olarak 85 milyon vatandaşımızla değerli bir seçimi gerçekleştirdik, güzel olsun.” dedi.

‘Anketçiler değil, hizmet kazandı’

“Bu ülkede Recep Tayyip Erdoğan girdiği her seçimin tartışmasız galibidir” diyen Kurum, şöyle devam etti:

Seçimden evvel ‘Ümmetin önderinin yanında duracak mıyız?’ diye sorduğumuzda, arkadaşlarımız ‘evet’ karşılığı vermişti. Bu kelam tecelli etti, sandığa yansıdı. 2,5 milyon oy farkıyla sayın cumhurbaşkanımız, Cumhur İttifakı’mız birinci oldu. Tekrar bu seçimde algılar değil, hakikat kazanmıştır. Seçimde anket partileri değil, hizmet ve eser partileri birinci olmuştur. Milletin kalbinde ve gönlünde olanlar her vakit milletiyle hareket edenler bu dava uğruna uğraş edenler kazanmıştır.

CHP’nin depremzede linci

CHP’lilerin depremzedelere yönelik başlattığı linç kampanyasına da değinen Kurum, şunları söyledi:

Bizim milletimiz kalbiyle düşünür. Milletimizin gönlünde yatan aslan daima sayın cumhurbaşkanımız olmuştur. 21 yıldır olduğu üzere, bu seçimde de sandığa, oy vermeye koşarak gitmiştir. Bizim milletimiz, feraset sahibidir. Bu yüzden; ‘Kendisine efendi değil, hizmetkâr olanlara, hadim olanlara’ takviye vermiştir. Bizim milletimiz, adildir. ‘Depremzedelere verdiği en ufak bir yardımı dahi, seçimi kazanamayınca lisanlarına dolayanlara değil, milleti hizmeti kutsal bir görev bilenlere’ dayanak vermiştir.

“Bizim milletimiz meçhullüğü sevmez”

Milletimiz gerçekçidir… Hayale değil, hakikate; lafa değil, icraata; kelamını tutmayanlara değil, iş yapanlara takviye olmuştur. Bizim milletimiz meçhullüğü sevmez, istikrar sever, inanç sever. Bu yüzden, ‘her afette kendisine yardıma koşanları, yuvaları yapıp kelam verdiği tarihte teslim edenleri’ desteklemiştir. Milletimiz, kabiliyetsizliği, beceriksizliği asla affetmez, işinin hakkını verenleri başının üstünde taşır, dayanaklar. 14 Mayıs’ta da bu türlü olmuştur.

“Alay ettiler”

28 Mayıs’ta da inşallah bu türlü olacaktır. Sıkıntılı olan aşk ile çalışır. Bizim sıkıntımız milletimiz, gençlerimiz, evlatlarımız, şehirlerimizdir. Biz İstanbul’daysak da aklımız Hatay’da, kalbimiz Kahramanmaraş’ta, ruhumuz Adıyaman’daydı, afet bölgesindeydi. Zelzele bölgesindeki kardeşlerimiz her vakit olduğu üzere sayın cumhurbaşkanımıza ve cumhur ittifakımıza rekor takviye verdiler. Birileri de afetzede kardeşlerimizin yaralı kalplerine bakmaksızın toplumsal medyada kararmış kalplerini ortaya koydular, alay ettiler.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir