MSB: Yunanistan’ın Pontus savlarını büsbütün reddediyoruz

Gündem May 21, 2023 Yorum Yok
AA

Milli Savunma Bakanlığı (MSB)’ndan, Yunanistan’ın “Pontus” iddialarına ait yazılı açıklama yapıldı.

“Hiçbir bilgi ve dokümana dayanmayan telaffuzların tamamı yalandır”

İddiaların “asılsız” olarak nitelendirildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yunanistan makamlarının ‘Pontus’ savlarını külliyen reddediyoruz. Çünkü her türlü akıl ve mantıktan uzak bu tezler, tarihi gerçekleri çarpıtma uğraşından öbür bir şey değildir. Yunan siyasetçilerinin tarihi hiçbir bilgi ve evraka dayanmayan telaffuzlarının tamamı, Yunan halkını kandırmaya yönelik palavradır, ibretliktir.

“100 yıl öncesine ait hayaller kuranlar, öncelikle aynaya bakmalıdır”

Türk milletinin geçmişinde yüz kızartıcı bir gerçeklik arayanlar, kendilerini aldatmaktan diğer bir sonuç elde edemezler.100 yıl öncesine ait hayaller kuranlar, öncelikle aynaya bakmalıdır. Bu açıdan Yunan politikler, tebaası olduğu Osmanlı Devleti’ne isyan ettiği süreçte Tripoliçe’de ve 1919-1922 yılları ortasında Anadolu’yu işgal teşebbüsünde cetlerinin kan donduran mezalimleriyle yüzleşmeli, tıpkı formda Anadolu’da ne işleri olduğunun karşılığını vermelidir.

“Kirli tarihlerindeki mezalim ve katliamları görmek istemeyenler…”

Sonuç olarak kirli tarihlerindeki mezalim ve katliamları görmek istemeyenler, bunu örtmek için giriştikleri kirli algı oyunlarından bir sonuç elde edemeyecek, tarih önündeki sorumluluklarından asla kurtulamayacaklardır.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir