Ferhat Murat, Sinan Oğan’ın Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini açıkladı

Gündem May 21, 2023 Yorum Yok

14 Mayıs’ta sandık başına giden Türkiye tercihini yaptı.

Rekor bir iştirakin yaşandığı seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49.52 ile sandıktan birinci çıkarken Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy oranı yüzde 44.88, Sinan Oğan’ın ise yüzde 5.17 oldu.

Cumhurbaşkanı seçiminde birinci cinste en yüksek oyu olan iki aday Erdoğan ve Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs’ta bir defa daha yarışacak.

“Sinan Oğan, Cumhur İttifakı’na takviyesini açıklayacak”

Siyasal Bağlantıcı Ferhat Murat, tv100’de katıldığı programda Sinan Oğan’ın Cumhur İttifakı’na dayanağını açıklayacağını duyurdu.

Ferhat Murat’ın açıklamalarından satır başları şu biçimde:

Yarın sayın Sinan Oğan bugünkü görüşme sonrasında Cumhur İttifakı’na takviyesini açıklayacak. Çok büyük ihtimalle yarın olmazsa bir sonraki gün Cumhur İttifakı’na takviye verdiğini açıklayacak. Kendi görüşünün Cumhur İttifakı tarafında olduğunu tabir edecek.

Herhangi bir cumhurbaşkanlığı yardımcılığı, bir bakanlık üzere siyasi içerisinde pazarlığın olmadığının da altını çizelim. Yüzde 5’in çok büyük bir kısmı milliyetçi oylar. Türkiye için beka süreci ortadayken kendi şahsi siyasi hesabını ortaya koyarak bir yönlendirme yapması hakikat olmaz. Siyasi bir makam, mevki olmayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir