Kocaeli’de konut sahibi ve kiracı ortasında ‘merdivenden ittin’ arbedesi

Genel Mar 30, 2023 Yorum Yok
İHA

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde bulunan bir apartmanda kiracı ile mesken sahibi ortasında uyuşmazlık çıktı.

En kısa müddette çıkacak

Hastanede omzunda çatlak teşhisi konulduğunu söyleyen evli ve 2 çocuk babası Yalçın, en kısa müddette konuttan çıkacaklarını ancak mesken sahibinden de şikayetçi olduklarını belirtti.

Ev sahibi Cesim Beyazıt ise argümanları yalanlayarak kiracısının alkol aldıktan sonra huzursuzluk çıkardığını ve kiracısı ile akrabaları ortasındaki tartışmadan ötürü kendi meskeninin kapısına ve camlarına ziyan verildiğini öne sürdü.

“Kendi kendini yere atmış”

Kiracısı Kerim Yalçın’ı merdivenlerden itmediğini söyleyen Beyazıt, “Kendi kendini yere atmış” dedi.

Öte yandan, konut sahibi Beyazıt kendi meskeninde kiracısından ötürü huzursuzluk yaşadığını ve bu sebeple kira kontratı bittiğinde kendisinden yeni mesken bulmasını istediğini lisana getirdi.

Ev sahibinin kontratı bitmemiş olmasına karşın kendisinden meskenden çıkmasını istediğini belirten Kerim Yalçın, şöyle konuştu:

“6-7 merdiven aşağı düştüm”

Ev sahibim, ayın 27’si olmasına karşın bir mühlet ortayla beni aradı. Bizim kira ödeme günümüz ayın 5’i ile 10’u ortası. Arayıp kendisinden IBAN istedim. Sonrasında da IBAN numarasını almak için kapısına çıktım. O da kapıda bekliyordu aslında. Görüştüğümde, ‘Bana parayı atma, git çek bana ver’ dedi. ‘Tamam’ deyip indim, o esnada da gelini geldi. Gelini geldiğinde aslında aşağı iniyordum, önümden gelini iniyordu. Mesken sahibim arttan itince merdivenden aşağı yuvarlandım. 6-7 merdiven aşağı düştüm. Hiçbir vakit kirayı ödememezlik de yapmadım, günü gününe ödedim.

“Çatlak tespit edildi omzumda”

Kiramın ayın 5’i ile 10’u ortasında olduğu kontratta de görünüyor. Bana, ‘Kira mukavelen bitiyor, 10 – 15 gün içerisinde meskenden çık’ dedi. Hiçbir sorun yok, çıkacağımı söyledim. 112 takımları birinci geldiğinde çatlak yahut kırık olabileceği kuşkusuyla beni hastaneye götürdü. Çatlak tespit edildi omzumda. Karakola gidip şikayette bulundum, davacı da oldum. Çık diyorsa tekrar de en kısa mühlet içerisinde çıkacağım. Ne gerekiyorsa yapacağım.

Ev sahibinin kendisinden akşama kadar çıkmasını istediğini öne süren Yalçın, şöyle devam etti:

‘Tadilat yapacağız, meskenden çıkın’

Benim kiram bin 500 TL idi. Duyduğum kadarıyla mesken sahibim kirayı 4-5 bin TL civarlarına çekeceğinden benim de o kirayı ödeyemeyeceğimi düşündüklerinden ötürü 10 gün öncesinden, ‘Tadilat yapacağız, konuttan çıkın’ dedi. Ben de rastgele bir sorun olmayacağını, kontratım dolduğu vakit meskenden çıkacağımı söyledim. Kontratım de 2 ay sonra, Mayıs’ın 10’unda doluyor. Çıkacağımı söyledim, sonrasında da ‘Evden akşama kadar çıkacaksın’ dedi. Ben hastaneye gittikten sonra kardeşlerini toplayıp konutumun önüne gelmiş.

“Ne olacağını artık ilerleyen günlerde yaşayıp göreceğiz”

‘Evden çıkacaksınız’ diye laflarda bulunmuş. Konuşmamızda ‘Bu kış günü nereye gideyim ağabey? 2 ay sonra çıksam daha güzel olur’ diye durumu izah ettim. ‘Hemen bugün, yarın çıkacaksın evimden’ dedi. Ben de çıkacağımı söyledim. Ne olacağı konusunda da bir fikrim yok. Ne olacağını artık ilerleyen günlerde yaşayıp göreceğiz. Ben düştükten sonra komşulara gidip kendisine şahitlik yapmalarını istemiş. ‘Yazık değil mi bu karda kışta çocuklarıyla adamı çıkarmaya çalışıyorsun’ diyen komşular ona şahitlik yapmamış.

“Alkol alıp, eşini dövüyor”

Ev sahibi Cesim Beyazıt ise tezlerin hiçbirinin gerçeği yansıtmadığını, merdivenden de itmediğini söyledi.

Beyazıt, şunları söyledi:

Hakkımdaki argümanlar palavradır. Bu arkadaş alkol içip, gelip eşini dövüyor. Eşi de kardeşlerine telefon ediyor ve sonrasında gelip benim kapımı tekmeliyorlar. Eşinin kardeşleri benim camımı kırıyorlar. Bütün mahalle buna şahittir. Ben de, ‘Sana bu konutu kiraladığım vakit, burası aile apartmanıdır, burada alkol içmeyeceksin’ dedim. Hatta polis de geldi kapıma.

“Beni huzursuz ettiğinde çıkıp gidecek”

Ben de kendisine 2 aylık kontratı olduğunu, 2 ayı dolunca kendisine mesken bulup çıkmasını söyledim. İttiğim palavra, kendi kendini yere atmış. Karakolda bütün kayıtlar vardır. Kayınçosuyla, kayınpederiyle birbirlerine girdiler, benim kapımı tekmelediler. Ben de bu halde istemediğimi söyledim. Sen kiracısın, kendine mesken bul çık. Bu konut benim, onun değil. Beni huzursuz ettiğinde çıkıp gidecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir