KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Ana vatan Türkiye’ye itimadın

Gündem Nis 25, 2023 Yorum Yok
AA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) merasimlerle kutlandı.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katıldığı merasimde anıta çelenkler sunuldu.

Tatar’ın merasim konuşması

Tatar, merasimde yaptığı konuşmada, Türkiye’de 6 Şubat’ta yaşanan zelzeleler nedeniyle buruk da olsa TBMM’nin 103. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladıklarını belirtti.

“Devlete, bizlere ve ana vatan Türkiye’ye güvenin”

Kıbrıs’ta savundukları hükümran iki devletli tahlilin kabul edilmesi durumunda çocukların ve gençlerin geleceğinin sürdürülebilir bir biçimde teminat altına alınacağını vurgulayan Tatar, şu tabirleri kullandı:

Devlete, bizlere ve ana vatan Türkiye’ye inancın. Gelecek, çocuklarımızın ve gençlerimizindir. KKTC olarak çocuklarımıza, bağımsızlık ve egemenliğimize büyük ehemmiyet veriyoruz.

KKTC’de 23 Nisan törenleri

KKTC’nin öteki kentlerinde de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı merasimlerle kutlandı.

Öğrenciler, 23 Nisan hasebiyle Güvenlik Kuvvetleri Kumandan Yardımcılığı, Alay Komutanlıkları ile Kıyı Güvenlik Komutanlığı’nı ziyaret etti.

TCG Meltem (P-334) Hücumbotu, Gazimağusa Limanı’nda da halkın ziyaretine açıldı.

Başkent Lefkoşa’daki Atatürk Anıtı’nda düzenlenen devlet merasimine, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Lideri Kuvvetli Töre, Başbakan Ünal Üstel, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Ulusal Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, ana muhalefet partisi Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Lideri Tufan Erhürman, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kumandanı Tümgeneral Sezai Öztürk, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Kumandanı Tümgeneral Güçlü Topaloğlu, milletvekilleri ve öbür kurum, kuruluş, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Gözden Kaçmasın Kazakistan’da 23 Nisan kutlandı Haberin Detayları
Ulusal Savunma Bakanlığı’ndan 23 Nisan için görüntülü kutlama Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir