Spor topluluğundan 23 Nisan iletileri

Spor Haberleri Nis 25, 2023 Yorum Yok

İşte 23 Nisan paylaşımları

TFF

TFF’den yapılan paylaşımda, şöyle denildi:

“Milli egemenliğimizin sembolü, kurtuluş uğraşımız ile demokrasi tarihimizin en kıymetli kurumu olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. Yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gururu ve memnunluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin beşiği olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu değerli gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bu meşaleyi sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. Ulu Lider “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar değerli, bedelli olduğunuzu düşünerek ona nazaran çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” kelamlarıyla geleceğin teminatı olan çocuklara inancını ve itimadını göstermiştir. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanları için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanları ile Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçenleri şükran ve hürmetle anarken; aydınlık Türkiye’nin olduğu üzere futbolumuzun da geleceği olan pahalı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarız.”

Beşiktaş

Beşiktaş’ın paylaşımında şu tabirler yer aldı:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılışı ile birlikte dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.”

Fenerbahçe

Fenerbahçe’nin açıklamasında ise şöyle denildi:

“Ulu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen #23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!”

Galatasaray

Galatasaray’ın paylaşımında şu sözler kullanıldı:

“Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Çocuklarımız, bağımsızlığımızın yarınlardaki koruyucuları olduklarını bilerek bu bayramı sevinçle yaşasınlar, Atalarına layık jenerasyonlar olma sorumluluklarını hiç unutmasınlar.”

Trabzonspor

Trabzonspor’un paylaşımında şöyle denildi:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir