Kemal Kılıçdaroğlu: Hak gelecek batıl zail olacak

Gündem Nis 03, 2023 Yorum Yok
İHA

Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanı seçimlerine hazırlanıyor…

Millet İttifakı’nın adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu da bu kapsamda partililerle buluşmalarını sürdürüyor.

Kılıçdaroğlu bu kere İstanbul Yenikapı’da bulunan Avrasya Kadir Topbaş Şov Merkezi’nde, Saadet Partisi İstanbul Vilayet Başkanlığı tarafından vatandaşlar için düzenlenen iftar programına katıldı.

Saadetlilerin iftar yemeğine katıldı

Programda Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi İstanbul Vilayet Lideri Ömer Faruk Yazıcı ve CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu da yer aldı. Programda iftar öncesi dua okundu. Ezanın okunmasıyla oruçlar açıldı.

“Salon kalabalıktı, yerdeki seccadeyi görmedim”

Kılıçdaroğlu konuşmasına, geçtiğimiz gün seccadenin üzerinde ayakkabılarıyla poz verdiği manzaralara değinerek başladı.

Kılıçdaroğlu mevzu hakkında şunları söyledi:

“Dün akşamdan bu yana taarruz gereci ettikleri fotoğraf karesi ile ilgili iki kelam edeceğim. İftar tertibine katıldığımız restoranda oldu bu olay. Fotoğraf çekilmek istediler. Ben kimseyi kırmam, herkesi kucaklarım ve hürmet duyarım. Salon kalabalıktı, yerdeki seccadeyi görmedim. Artık o kare üzerinden operasyon yapıyorlar. Ben onların operasyonunu umursamam. Samimi olarak üzgünüm. Ailem, eşim, çocuklarımız asla hiçbir kutsala saygısızlık etmez. Bu türlü iftiralardan siz samimi Müslümanlara sığınıyorum.”

“Hak gelecek ve batıl zail olacak”

Kılıçdaroğlu kelamlarının sonunda ise Necmettin Erbakan’ın bir kelamına değinerek, “Rahmetli Erbakan’ın çok sık söylediği bir kelamı var, onunla bitireyim isterseniz. Hak gelecek ve batıl zail olacak. Herkes buna inansın. Hakkı, hukuku ve adaleti ne kıymetine olursa olsun, bu hoş ülkeye birlikte getireceğiz.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir