Kartal’da 4 kişiyi öldüren muhtara, 4 defa ağırlaştırılmış müebbet ve 14 yıl mahpus

Genel Mar 29, 2023 Yorum Yok
İHA

İstanbul’un Kartal ilçesindeki hukuk ofisinde 6 Nisan 2021’de bir ortaya gelen Ahmet Salih Belginer ile dayısının çocukları ortasında miras paylaşımı nedeniyle hengame çıktı.

4’ünü öldürdü, birini yaraladı

Yalova’da muhtar olan Ahmet Salih Belginer, yanında taşıdığı silahla Haluk Onat, Kebire Esra Aymutlu, Ayşe Ece Aymutlu, Ahmet Nuri Onat’ı öldürdü; İstek Onat’ı ise yaraladı.

Cinayetlerin akabinde kaçan muhtar, Yalova’da yakalandı.

2 bin dönümlük arsa için yaptı

Katil muhtar ile akrabaları ortasındaki miras tartışmasının Yalova’daki yaklaşık 2 bin dönümlük bir yerin paylaşımı nedeniyle yaşandığı öğrenildi.

Boşandığı eşinin Yalova’daki meskenine gitmeye çalışırken yakalanan muhtar tutuklanırken, bugün karar duruşması görüldü.

Savcı, 4 defa müebbet istedi

Anadolu 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Ahmet Salih Belginer getirilirken müşteki Dilek Onat ve taraf avukatları katıldı.

Bir evvelki celsede mütalaasını veren Cumhuriyet Savcısı, sanık Ahmet Salih Belginer’in, 4 sefer müebbet ve 15 yıla kadar mahpus cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

“Olay öncesi bedenime bir güç girdi”

Tutuklu sanık Ahmet Salih Belginer son savunmasında, “Böyle bir olay yaşadığım için çok üzgünüm. Benim üzerime çok geldiler. Olay öncesi bedenime bir güç girdi. Ne yaptığımı fark edemedim ve anlayamadım. Denetim bende değildi. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum.” dedi.

4 defa ağırlaştırılmış müebbet

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Belginer’i, Haluk Onat, Kebire Esra Aymutlu, Ayşe Ece Aymutlu ve Ahmet Nuri Onat’ı ‘tasarlayarak taammüden öldürme’ cürmünden 4 sefer ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırdı.

İndirim uygulanmadı

Mahkeme sanığa verilen cezada rastgele bir indirim uygulamadı.

Mahkeme heyeti ayrıyeten, sanık Ahmet Salih Belginer’in, Dilek Onat’ı ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 14 yıl mahpus cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir