İstanbul’da akaryakıt istasyonunda yangın: Gaz tankeri alev alev yandı

Genel Nis 03, 2023 Yorum Yok
İHA

İstanbul Sultanbeyli’de Orhan Gazi Mahallesi Antalya Caddesi üzerinde bulunan bir akaryakıt istasyonunda saat 17.30 sıralarında gaz transferi yapıldığı sırada dinamo aygıtından çıkan alev gaz tankerine sıçradı.

Bir anda alev alan gaz tankerinin kupa kısmı yanmaya başladı. Ağır alev ve dumanları görenler durumu yetkililere bildirdi.

Olay yerine sevk edilen itfaiye grupları yangına müdahale ederken polis takımları ise gaz sızıntısı yahut gibisi aksaklıkların yaşanması ihtimalinden ötürü etrafta güvenlik tedbiri aldı.

Can kaybı yahut yaralanan olmadı

Yangın itfaiye tarafından söndürülürken gaz tankerinin kupa kısmı adeta küle döndü. Olayda can kaybı ya da yaralanma yaşanmadı.

Olayla ilgili konuşan Çetin Bozbay isimli vatandaş, “Bir patlama sesi apansız geldi. Mesken sallandı, o kadar büyük patlamaydı. Bütün beşerler dışarı çıktı. Çok korktuk. Başta tankerin başından sürücünün olduğu yerden başladı. Başka tarafa gitseydi bütün mahalle gidecekti” dedi.

Gaz tankerinin alev alev yandığı anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Ayrıyeten yanan tanker ve akaryakıt istasyonu havadan görüntülendi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir