II. Dünya Savaşı’nın vahim yüzü: Adolf Hitler’in ailesine ne oldu? Bu gerçek şoke edecek…

Magazin Mar 31, 2023 Yorum Yok

1939 yılından 1945 yılına kadar süren İkinci Dünya Savaşı, binlerce kişinin vefatına neden oldu. Epey acı ve kanlı bir savaştı…

Dünyanın en güçlü ülkelerinin katıldığı bu savaş, askeri işçiden çok sivil kayıpların verildiği bir devir olarak kayıtlara geçti.

Bu savaşın en karanlık yüzü ise Adolf Hitler oldu. Savaşı kazanmaya yönelik atılımlar yapan Hitler’in sonu acı oldu.

Hitler savaşı kazanamadığı üzere kendi sonunu da kendisi hazırladı…

Sahip olduğu insanlık dışı ideolojisiyle, binlerce insanın dayanılmaz acılar çekmesine ve sayısız insanın ise hayatını kaybetmesine neden olan Hitler, Almanya’nın savaşı kaybettiği anlaşıldığında intihar ederek hayatına son verdi.

Adolf Hitler öldü ölmesine lakin ardında da merak edilen binlerce soru bıraktı. Bu sorulardan birisi ise ailesine yönelik oldu.

Herkesin aklında şu soru var aslında, “Adolf Hitler’in ailesine ne oldu?”

Bu mevzuda birtakım kaynaklar ayrıntılı bilgiler veriyor. En azından geride kalanların olduğunu söylemek mümkün.

Peki, Adolf Hitler’in ailesine ne oldu? İşte ayrıntılar….

Adolf Hitler öldü… Ya ailesi?

Kayıtlara nazaran Hitler ailesinden geriye yalnızca beş kişi kaldı. Aslında Adolf Hitler ve kardeşinin çocuğu yoktu.

Geirye kalan aile üyelerinin ismini verelim öncelikle; Peter Raubal, Heiner Hochegger ve Alexander, Louis ve Brian Stuart-Houston…

Bu aile üyeleri ise birbirinden büsbütün farklılar. Peter bir mühendisti, Alexander bir toplumsal hizmet uzmanıydı. Louis ve Brian ise peyzaj işindeydi.

Aile hakkındaki ayrıntılara geçecek olursak;

Adolf Hitler’in babası Alois Hitler, Adolf’un annesi Klara ile evlenmeden evvel Franni isminde bir bayanla evliydi. Alois’in bu evlilikten Alois Jr. ve Angela isimli iki çocuğu oldu. Yani Adolf Hitler’in bir değil, üç kardeşi vardı.

Alois Jr., savaştan sonra ismini değiştirdi. William ve Heinrich isminde iki çocuğu oldu ve Hitler’in ablası Angela ise Leo; Geli ve Elfriede isimlerini verdiği üç çocuk dünyaya getirdi.

Adolf Hitler, intihar etmeden evvel Eva Braun ile yalnızca 45 dakika evli kaldı ve kız kardeşi Paula ise hiç evlenmedi. Adolf’un bir Fransız gençten gayri yasal bir çocuğu olduğu söylentilerinin yanı sıra, ikisi de çocuksuz öldü.

Ancak Hitler ailesi genişlemeye devam etti. Hitler ailesinin mensupları yeni ve farklı isimlerle yaşamaya devam etti. Hitler’in Leo isimli yeğeninin, Peter ismini verdiği bir çocuğu oldu. Elfriede ise çocuğuna Heiner ismini verdi.

Adolf Hitler’in Almanya ile birlikte tüm dünyayı felakete sürüklediği yıllarda yanında olan akrabaları, savaşın akabinde Almanya’yı terk etmek zorunda kaldı.

Hitlerin, William isimli yeğeni (Hitler tarafından “iğrenç yeğenim” olarak isimlendiriliyordu) savaş yılları boyunca Adolf Hitler’in gücünden faydalandı.

Parasından ve gücünden faydalanmak için gittiği her yerde yeğeni olduğunu söyledi.

Ancak amcasının gerçek niyetini öğrenen William, Amerika’ya kaçtı ve ismini dahi değiştirdi. Hitler ile anılmak istemiyordu.

Long Island’a taşınan William, gerçek bir Amerikalı üzere davrandı ve orada evlendi. Biri trafik kazasında ölen dört oğlu oldu.

William çocuklarına Adolf Hitler’den asla bahsetmedi. Buna karşın ailenin geri kalanı atalarına dair gerçekleri vakitle öğrendiler.

Üç çocuk, Hitler ailesinin geçmişini öğrenir öğrenmez bir muahede yaptı. Hiçbirinin çocuğu olmayacaktı ve aile soyu onlarla bitecekti. Avusturya’daki kuzenleri olan öbür Hitler torunları da birebir halde davranmayı seçti.

Hem Peter Raubal hem de Heiner Hochegger hiç evlenmedi ve çocukları yok.Yapılan anlşamaya bağlı kaldıklarını söyleyebiliriz.

2004 yılında Heiner’in kimliği ortaya çıktığında, torunlarının Adolf Hitler’in Mein Kampf isimli kitabından telif alıp almayacağı merak konusu olmuştu. Yaşayan tüm mirasçılar, bunun bir kesimi olmak istemediklerini söyledi.

Peter, bir Alman gazetesi olan Bild am Sonntag’a “Evet, Hitler’in mirasıyla ilgili tüm öyküyü biliyorum” dedi. “Ama bununla ilgili bir şey yapmak istemiyorum. Bu mevzuda hiçbir şey yapmayacağım. Ben yalnızca yalnız kalmak istiyorum.

Hitler ailesinin son ferdi yakında ölecek. Beşlinin en küçüğü 48, en yaşlısı 86 yaşında.Gelecek yüzyılda, Hitler soyundan yaşayan tek bir kişi kalmayacak.

KAYNAK 1

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir