Göztepe, Buyruk Ortakaya’nın bonservisini almak için Fenerbahçe’yle görüşüyor

Spor Haberleri May 16, 2023 Yorum Yok
DHA

1’inci Lig’de salı günü meskeninde karşı karşıya geleceği Çaykur Rizespor’u yenerek Play-Off biletini resmen almayı hedefleyen Göztepe, bir yandan da gelecek dönemin planlarını yapmaya başladı.

Girişimler başladı

Sezon başında kiralık gönderdiği kalecisi İrfan Can Eğribayat’ı 1 milyon 200 bin Euro bonservisle Fenerbahçe’ye satan Göz-Göz’ün, tıpkı kadrodan stoper Buyruk Ortakaya’yı bir dönem daha kadroda tutmak için teşebbüslere başladığı söz edildi.

Bonservisi Fenerbahçe’de olan 18 yaşındaki futbolcunun Muhteşem Lig’e çıkılsa da 1’inci Lig’de devam edilse de yeni dönemde büyük olasılıkla Göztepe forması giyeceği kaydedildi.

Önümüzdeki sene de Göztepe’de misyon yapabilir

Sport Repiblic şirketinin kulüp paylarının yüzde 70’ini almasıyla başkanlık koltuğuna Danimarkalı Rasmus Ankersen’in Emir’i çok beğendiği, Hırvat Sportif Yönetici Ivan Mance’nin de oyuncuyu bir dönem daha grupta görmek istediği vurgulandı.

Fenerbahçeli kurmaylarla bağlantıları uygun olan idarenin Buyruk konusunda olumlu cevap aldığı ve genç oyuncunun bir aksilik olmazsa önümüzdeki dönem da kiralık olarak Göztepe’de misyon yapacağı bildirildi.

Kaliteli bir takım kurmak istiyorlar

Ayrıca Ankersen başkanlığındaki idarenin Üstün Lig ve 1’inci Lig olmak üzere iki başka kategoride takım planlamasına başladığı öğrenildi. Alınan bilgilere nazaran 1’inci Lig için şimdiden 8 yabancı futbolcunun belirlendiği ve bu dönem Harika Lig amacı gerçekleşmemesi durumunda yeni periyot için kaliteli bir oyuncu grubu oluşturacağı tabir edildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir