Google çalışanları işten çıkarmaları protesto etti

Genel Nis 06, 2023 Yorum Yok
AA & Ensonhaber

Ülkeleri tesiri altına alan güç krizi ve ekonomik kahırlar nedeniyle birçok şirket, 2022 yılında işten çıkarma siyasetlerine başvurdu.

Bazı patronların, yaklaşan şiddetli ekonomik periyoda hazırlanmak için iş gücünü küçültmesiyle, yeni yılda da işten çıkarma akımı tüm süratiyle devam ediyor.

Google’ın çatı şirketi Alphabet’in CEO’su Sundar Pichai, çalışanlarına gönderdiği notta Alphabet’in 12 bin kişiyi işten çıkaracağını açıklamıştı.

Google, Londra’da protesto edildi

Teknoloji şirketi Google, İngiltere’nin başşehri Londra’da çalışanları tarafından protesto edildi.

Londra’da Google’ın idare binasının önünde toplanan çalışanlar, şirket idaresinin işten çıkarma kararına reaksiyon gösterdi.

Google çalışanlarını temsil eden ve protesto mitingi düzenleyen emekçi sendikası Unite’dan yapılan açıklamada, şu sözlere yer verildi:

O vakitten beri, Google’ın İngiltere’deki idaresi, seçilmiş sendika temsilcileri tarafından kendilerine iletilen kaygıların birçoklarını görmezden geldi ve işten çıkarma planlarıyla ilgili toplu görüşme sürecini sonlandırdı.

Sendikanın açıklamasında değerlendirmelerine yer verilen Unite Bölge Sorumlusu Matt Whaley ise şöyle konuştu:

Google’ın işçiye yönelik muamelesi ve işten çıkarmalara ait görüşme sürecinde sendikayı dışarda bırakma teşebbüsü dehşet verici ve potansiyel olarak yasa dışıdır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir