Galatasaray, taraftarlara açık egzersiz yaptı

Spor Haberleri May 05, 2023 Yorum Yok
AA

Süper Lig önderi Galatasaray, 33. haftada alanında Başakşehir ile 8 Mayıs Pazartesi günü yapacağı maçın hazırlıklarına başladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde teknik yönetici Okan Buruk idaresindeki idman, basına ve taraftarlara açık gerçekleştirildi.

İdman için tesislere yaklaşık 2 bin taraftar girerken, tribünün yanı sıra saha kenarları da büsbütün doldu. Çok sayıda taraftar dışarıda kalırken, kimileri tesis etrafındaki ağaçlardan çalışmayı izledi.

Tezahüratlarla futbolcuları destekleyen taraftarlar, ligin 32. haftasındaki Beşiktaş derbisini kaybeden futbolcularına moral verdi.

Dursun Özbek ve Erden Timur’a sevgi gösterisi

İdmanı kulüp lideri Dursun Özbek, idare heyeti üyeleri ile Sportif AŞ Lider Vekili Erden Timur da takip etti.

Yöneticiler ile teknik takım ve futbolcular, egzersizden evvel samimi bir imaj sergiledi. Lider Dursun Özbek ile Erden Timur, futbolculara tek tek sarılarak dayanaklarını gösterdi. İdare ve grup, akabinde taraftarların önünde fotoğraf çektirdi.

Sarı-kırmızılı taraftarlar, Dursun Özbek ile Erden Timur’a sevgi gösterisinde bulundu.

Antrenmandan evvel Özbek’i tribüne çağıran taraftarlar, “Büyük başkan” tezahüratları yaptı. Taraftarlar, akabinde Timur’u çağırdı. Bir mühlet tribünler uzaktan selamlayan Erden Timur, ısrarlara dayanamayarak taraftarların önüne gitti.

Taraftarlar ayrıyeten Beşiktaş derbisinde yanılgı yapan Sergio Oiveira’yı tribüne çağırarak moral verdi.

Başakşehir maçının hazırlıkları başladı

Sarı-kırmızılı futbolcular, Başakşehir maçı öncesi birinci idmanını yaptı.

Isınma ve çabukluk hareketleriyle başlayan egzersizde iki kümeye ayrılan futbolcular, pas ve top kapma çalışması gerçekleştirdi. Antrenmanın devam eden kısmında değişimli olarak bir küme futbolcu minyatür kale maç yaparken, öteki küme ise hamle ve savunma çalışması üzerinde durdu.

Antrenman, dar alanda çift kale maçla sona erdi.

Çalışmada amcası vefat ettiği için müsaade verilen Sam Adekugbe de yer aldı. Kanadalı futbolcunun defin süreçlerinin birkaç gün sonra yapılacak olmasından ötürü ülkesine gitmediği bildirildi.

Futbolculara baklava dağıtıldı

Galatasaray taraftarı, idman sonrasında futbolculara baklava ikram etti.

Yaklaşık 1,5 saat süren egzersiz boyunca tezahüratlarla ekiplerini destekleyen taraftarlar, çalışmanın tamamlanmasıyla meşaleler yakarak kutlama yaptı.

Çalışmadan sonra taraftarlar, saha içinde futbolculara baklava ikram etti. Birtakım taraftarlar da güvenlik görevlilerini atlatarak futbolcularla fotoğraf çekilmek için uğraş verdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir