FIAT, yılın birinci çeyreğinde Türkiye’de liderliğini korudu

Genel Nis 11, 2023 Yorum Yok
AA

Hem araba ve hem de toplam otomotiv pazarının yılın birinci 3 ayında en çok tercih edilen markası olan FIAT, Egea model ailesinin muvaffakiyetinin yanında pazara mart ayında sunulan FIAT 500e’nin de başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekti.

FIAT, 2019 yılından bu yana Türkiye’nin en çok tercih edilen otomotiv markası olmayı sürdürüyor.

Fiat satış rakamları

Hem arabada hem de toplam satışlarda yılın birinci 3 ayının önderi olan FIAT markası, 49 bin 704 adet satış adedi ile otomotiv pazarının yüzde 21,1’ini oluşturdu.

Mart ayında pazara sunulan büsbütün elektrikli FIAT 500e, birinci ayında segmentinin en çok tercih edilen elektrikli arabası olma muvaffakiyetini gösterdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ​​​​​​​FIAT Marka Yöneticisi Altan Aytaç, müşterilerin konfor, bağlanırlık ve sürüş teknolojilerine dair beklentilerini karşılayan, farklılaşan gereksinimlere uygun seçenekler içeren güçlü eser bir eser gamına sahip olduklarını belirtti.

Güçlü bayi teşkilatı ve sundukları hizmetler ile müşterilerinin araç sahipliği tecrübesini daima ileri taşıma amacıyla çalışmaya devam ettiklerini aktaran Aytaç, FIAT’ın, 4 yıldır en çok tercih edilen marka olmasının kendileri için memnuniyet verici olduğu kaydetti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir