Eski ABD Lideri Donald Trump sus hissesi soruşturmasında hakim karşısına çıkacak

Gündem Nis 01, 2023 Yorum Yok
AA

Yetişkin sinemaları yıldızı Stormy Daniels, Donald Trump ile cinsel münasebete girdiği tezi konusunda sessiz kalması için 2016 yılında 130 bin dolar ödeme karşılığında bir mutabakata imza attığını lakin Trump tarafından imzalanmadığı için bunun geçersiz olduğunu savunmuştu.

Donald Trump, Daniels’in argümanlarını yalanlarken Trump’ın 2016’daki seçim kampanyasından evvel avukatlığını yapan Michael Cohen, Daniels’a Trump ismine kendi hesabından 130 bin dolar ödeme yaptığını doğrulamış, Trump şirketleri tarafından daha sonra kendisine ikramiyelerle yaklaşık 420 bin dolar geri ödeme yapıldığını sav etmişti.

Donald Trump’ın seçim kampanyasına yönelik yürütülen soruşturmada ‘yalan söyleme ve vergi kaçırma’ suçlamalarıyla Aralık 2018’de gözaltına alınan Cohen, mahkemede 3 yıl mahpus cezasına çarptırılarak Mayıs 2019’da cezasını çekmek üzere Otisville’deki federal hapishaneye gönderilmişti.

O yıllarda federal savcılar Trump’a yönelik rastgele bir inceleme başlatılmasına gerek duymazken Manhattan Bölge Savcılığı ise ‘sus hissesi ödemesi’ olarak bilinen soruşturmayı başlatmıştı.

Hakim karşısına çıkacak

Eski ABD Lideri Donald Trump’ın avukatı Joe Tacopina, yürütülen soruşturma kapsamında New York Büyük Heyeti’nin Trump’ı suçlamak için oy kullandığını açıkladı.

Böylece Donald Trump, Amerikan tarihinde kendisine yöneltilen bir suçlama nedeniyle hakim karşısına çıkacak birinci eski ABD Lideri olacak.

Protesto davetinde bulunmuştu

ABD’de 2024 başkanlık seçimlerine aday olan Trump, 18 Mart’ta Manhattan Bölge Savcısı’nın soruşturmasıyla ilgili olarak tutuklanmasını beklediğini duyurmuş ve bu nedenle protesto davetinde bulunmuştu.

Gözden Kaçmasın Donald Trump: Ya derin devlet Amerika’yı yok eder ya da biz derin devleti Haberin Detayları
Eski ABD Lideri Donald Trump: Suçlanmam potansiyel vefat ve yıkım ile sonuçlanır Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir