Ensonhaber’in konuğu Metin Külünk Kılıçdaroğlu’nun Kandil ve FETÖ alakalarına değindi

Gündem May 20, 2023 Yorum Yok

Türkiye tekrar sandık başına gidiyor…

14 Mayıs 2023 Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, CHP Önderi Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı fark atarak sandıklarda birinci geldi.

Ancak, birinci tıpta adaylardan birinin yüzde 50 oy oranını geçmesi gerektiği yarışta Erdoğan yüzde 49,51’de Kılıçdaroğlu ise yüzde 44,88’de kaldı.

Cumhurbaşkanlığı seçimi 28 Mayıs’ta ikinci çeşide kalması ile birlikte siyasi partiler de seçim çalışmalarına tekrar başladı.

İlk cinste ağır bir yenilgi yaşan Kılıçdaroğlu cephesi ise çalışmalarında birinci sıraya milliyetçi oyları amaç alıyor..

Öte yandan hafta içi her gün Ensonhaber’in YouTube kanalında yayınlanan ‘Gündem Özel’ programında siyasetin nabzı tutuluyor..

İlker Koç’un bu akşamki konuğu AK Parti 24-25 ve 26. devir İstanbul Milletvekili Metin Külünk oldu..

14 Mayıs seçim sonuçlarını kıymetlendiren Külünk, Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ve Kandil’le olan alakalarına değindi.

“Bu millet FETÖ ve Kandil’le bağı olan birine Türkiye’yi teslim etmeyecektir”

Kılıçdaroğlu’nun samimiyetsiz bir önder olduğunu belirten Külünk, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci seçimde Türk milletinin FETÖ ve Kandil’le bağlantısı olan birine Türkiye’nin idaresini teslim etmeyeceğini söyledi.

İlker Koç’un “Kemal Kılıçdaroğlu bir açıklama yaptı. Verdiği bildiriler Türk milliyetçiliği ve göçmenler üzerineydi.. Bugüne kadar Kılıçdaroğlu bu noktalara çok değinememişti. Artık sanki bu iletiler vererek milliyetçi tabanı mı kendine çekmeye çalışıyor?” sorusunu yanıtlayan Külünk, şu sözleri kullandı:

“Dereyi geçene kadar ayıya dayı demek isteyen bir model”

Bu milletin hafızasıyla oynamaya kalkmak bir siyasetçinin yapacağı en büyük yanlıştır. Şimdi hafızamız çok canlı.

Masayı kurdukları günden bu yana Kandil’e hal koyamayan, Pensilvanya’ya hal koyamayan, neoliberal diktatörlüğe hal koyamayan ve bu toprakların başardıklarıyla sevinemeyen bir hafızanın 14 Mayıs’ta sandıkta aldıkları yanıtla kaybettiklerini anladıktan sonra dönüp, Türkiye’nin 14 Mayıs seçimlerinde açık bir formda ortaya koyduğu temel pahaları üzerinden kısa vakit aralığında milletimize bildiri vermeye çalışmak bir samimiyetsizlik sözüdür.

Dolayısıyla karşımızda samimiyetsiz bir model var. Yani dereyi geçene kadar ayıya dayı demek isteyen bir model var. Bu milletimizin kabul ettiği bir davranış değildir.

Dereyi geçene kadar bu milletin hafızasıyla, bu milletin kıymetleriyle, kişiliği ve şahsiyetiyle oynamaya çalışmak, dün söyledikleri, Kandil’e Pensilvanya’ya hal koyamayan ve tam zıttı onlarla iç içe olduğunu her fırsatta eden samimiyetsiz bir siyaset anlayışı karşısında milletimiz halini 14 Mayıs’ta koymuştur aslında.

“Kılıçdaroğlu’nun çapı yetiyorsa Kandil’le FETÖ’yle olan münasebetlerini açıklasın”

Eğer Kılıçdaroğlu’nun gücü, kapasitesi, çapı yetiyorsa 14 Mayıs öncesi Kandil’e olan ilgilerini açıklasın, FETÖ’yle olan ilgilerini açıklasın, eşcinsellik yaradanının aklıyla olan bağlarını açıklasın. Bunları açıklayamayacağına nazaran bu büsbütün kısa aralıklı, Türk milletinin hislerine hitap ederek ‘Ben bu dereyi geçeyim de dereyi geçtikten sonra Türkiye’nin istekli bölünme projesi.. Zira onlar istekli bölünme projesini kabul etmiş bir masadır.’

Ancak bu millet Parlamento seçimlerinde ortaya koyduğu Cumhur İttifakı’nı yüzde 50’nin üzerine taşıyarak verdiği bildiriyle Kılıçdaroğlu’nun oturduğu masanın kabul ettiği projelerinin kabul edilemeyeceğini kabul etmeyecek. Eğer Kılıçdaroğlu’nun gücü, kapasitesi, çapı yetiyorsa 14 Mayıs öncesi Kandil’e olan bağlantılarını açıklasın, FETÖ’yle olan bağlantılarını açıklasın, eşcinsellik rabbinin aklıyla olan bağlarını açıklasın. Bunları açıklayamayacağına nazaran bu büsbütün kısa aralıklı, Türk milletinin hislerine hitap ederek ‘Ben bu dereyi geçeyim de dereyi geçtikten sonra Türkiye’nin istekli bölünme projesi.. Zira onlar istekli bölünme projesini kabul etmiş bir masadır.’

Ancak bu millet Parlamento seçimlerinde ortaya koyduğu Cumhur İttifakı’nı yüzde 50’nin üzerine taşıyarak verdiği iletiyle Kılıçdaroğlu’nun oturduğu masanın kabul ettiği projelerinin kabul edilemeyeceğini kabul etmeyecek.

“Bu millet, gerçek önder varken, samimiyetsiz bir genel lidere Türkiye’nin yürütmenin gücünü inanıyorum ki teslim etmeyecektir”

Kılıçdaroğlu sandığın verdiği ileti sonrası kısa bir aralık milletin hislerine hitap ederek dereyi geçmenin peşindedir. Bu mümkün değildir bu olmayacaktır. 

Bu milletin basireti, bu samimiyetsizliklerden bıkmıştır. 

Bu millet gerçek önder varken, samimiyetsiz bir genel lidere Türkiye’nin yürütmenin gücünü inanıyorum ki teslim etmeyecektir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir