El Cezire muhabiri Arapça konuştuğu gerekçesiyle GÜZEL Partili vazifelinin saldırısına uğradı

Gündem May 10, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

14 Mayıs seçimlerine günler kala partilerin seçim çalışmalarına devam ettiği İstanbul’un Ümraniye ilçesinde nahoş bir olay yaşandı.

Alemdağ Caddesi’nde partilerin seçim stantlarını dolaşarak vatandaşlara sorular soran El Cezire muhabiri Rokaya Çelik, YETERLİ Parti çadırına yöneldiği sırada hiç beklemediği bir reaksiyonla karşılaştı.

Kadın muhabire yaklaşan YETERLİ Partili bir şahıs, “Burası Türkiye burada Arapça konuşamazsın, ülkene dön” tabirlerini kullanarak yayınını engellemeye çalıştı.

Çelik’in, “Ben de Türk’üm” diyerek karşılık vermesi de DÜZGÜN Partiliyi durdurmadı.

Muhabirin eline vurdu

Diğer partilerin çadırlarında da çekim yaptığını fakat yalnızca ÂLÂ Parti çadırına geldiğinde reaksiyonla karşılaştığını belirten muhabir, konuşmasına devam ettiği sırada DÜZGÜN Partili şahsın fizikî müdahalesine de maruz kaldı.

Saldırgan, üzerine yürüdüğü Rokaya Çelik’in eline vurarak mikrofonu almaya çalıştı.

Bölgedeki polis grupları GÜZEL Partili saldırgana müdahale etti.

“Destek iletileri için teşekkür ediyorum”

Yaşananların akabinde bir toplumsal medya paylaşımı yapan Çelik, “Bugün muhabiri olduğum Al Jazeera Mubasher için canlı yayın yaparken Ümraniye’deki YETERLİ Parti standındaki birtakım şahıslar tarafından Arapça konuştuğum için kameramanım ve ben akına uğradık. Pek çok bireyden dayanak bildirileri aldım herkese çok teşekkür ediyorum. Irkçı bir akına maruz kaldık lakin iletileriniz içime su serpti ve bu ülkede ne kadar çok güzel insan olduğunu bana tekrar hatırlattı. Bu usul sorunlarla bazen maalesef karşılaşıyoruz ancak işimizin başındayız” tabirlerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir