Numan Kurtulmuş: Aslında o taş AK Parti’ye atıldı

Siyaset Haberleri May 10, 2023 Yorum Yok
AA & Ensonhaber

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul milletvekili adayı Numan Kurtulmuş, CNN Türk canlı yayınında gündeme ait açıklamalarda bulundu

AK Parti’nin Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği “Büyük İstanbul Mitingi”ne değinen Kurtulmuş, vatandaşın ağır ilgi gösterdiğine dikkat çekti.

Mitinge iştirakin çok yüksek olduğunu lisana getiren Kurtulmuş,

Dün, Türkiye siyasi tarihinin en harika mitingi yapıldı. İstanbul’da milyonlarca insan Yeşilköy Havaalanı’na geldi ve daha hoşu yalnızca kalabalık değil, büyük bir coşkuyla katıldılar. Beşerler organik bir formda tabiri caizse İstanbul aktı, Yeşilköy Havalimanı’na. Böylesine görkemli bir miting yalnızca AK Parti seçmenine değil, yalnızca Cumhur İttifakı’na değil, Türkiye’de demokrasiye güvenenler bakımından da çok büyük bir moral, motivasyon oluşturdu bir günde.

diye konuştu.

“Aslında o taş AK Parti’ye hakikat atılmış bir taştır”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’nun iştirakiyle Erzurum’da dün düzenlenen halk buluşmasında yaşanan gerginliğe ait soruyu da yanıtlandıran Kurtulmuş, siyasetçilere yapılan akınları kınadıklarını tabir etti.

Kurtulmuş,

Aslına bakarsanız o taş İmamoğlu ve takımına hakikat atılmış bir taş değil, aslında o taş AK Parti’ye yanlışsız atılmış bir taştır, sonuçları itibariyle baktığınızda. Biz bile bugün bunu hala konuşuyoruz. Keşke hiç konuşmasaydık, keşke bu olay olmasaydı. Münasebetiyle Erzurum’da olan o gerginlik mükemmel İstanbul Mitingi’ni de gölgede bırakmıştır.

değerlendirmesini yaptı.

“15 Temmuz’dan sonraki yaptığımız o mitingden tahminen daha yeterli, daha güçlüydü”

Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen mitingin coşkuyla gerçekleştirildiğini tabir eden Kurtulmuş, şunları söyledi:

Ben bunu geçmiş periyotlarda AK Parti’nin yaptığı, her birisi kendi devri içerisinde süper olarak telakki edilen mitinglerle karşılaştırıyorum. Hatta 15 Temmuz darbesinden sonra meşhur ‘Yenikapı’ ruhu diyerek söylediğimiz, Yenikapı’da yapılan mitingle kıyaslıyorum. Evet, o vakit da büyük bir coşku vardı, o vakit da büyük bir kararlılık, öfke vardı, o vakit da bir bütünleşme hissi vardı. Toplumun bütün partilerinin olduğu… Hem ruh olarak hem coşku olarak hem kalabalık olarak hem kararlılık olarak inanın 15 Temmuz’dan sonraki yaptığımız o mitingden tahminen daha düzgün, daha güçlüydü. Bunu söyleyebiliyorum.

Seçim çalışmaları kapsamında AK Parti teşkilatının ağır formda çalıştığını anlatan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar cumhurbaşkanı olarak seçileceğini, AK Parti’nin açık orta birinci parti olarak parlamentoda yer alacağını kelamlarına ekledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir