Donald Trump’ın suçlanmasından sonra New York’ta alarm verildi

Gündem Nis 03, 2023 Yorum Yok
AA

ABD’nin eski Lideri Donald Trump hatalı bulundu.

Trump’ın, yetişkin sinema yıldızı bir bayanla girdiği ilgi sonrası “sus payı” ödediği belirtiliyor.

Amerikalı siyasetçinin heyet tarafından suçlanmasının akabinde New York’ta güvenlik tedbirleri artırıldı.

Trump Tower önünde güvenlik artırıldı

New York Polis Departmanı’nda (NYPD) bütün memurlar, rütbesine bakılmaksızın dünden itibaren misyona çağırılırken, Manhattan ceza mahkemesi, Bölge Savcılığı Ofisi ve Manhattan 5. Cadde’de bulunan Trump Tower önü polis bariyerleri ile çevrildi.

Karşıtları ve destekçileri toplandı

Trump Tower’ın önünde Trump aksisi kümeler “Trump’a hapishane elbiseleri giydirin” şeklinde pankartlar taşırken, Trump destekçisi şahıslar de ABD bayrağı açarak Trump’ı soruşturanları yolsuzlukla suçladı.

İsmini yalnızca Marry olarak veren Trump destekçisi bir bayan, “Benim liderim burada olmamı söyledi, onun için geldim.” diye konuştu.

“Biden zorbalık yapıyıor”

Trump’a New York’ta Biden idaresi tarafından daima zorbalık yapıldığını savunan Marry, “Tanrı, onu bir sefer ofise koydu, ikinci kere da koyacak.” ifadesini kullandı.

Trump Tower’ın önünde, yüzünde Trump maskesi ile Trump taklidi yapan bir kişi de turistlerin ilgi odağı oldu.

“Trump’a vurursan ilgi görüyorsun”

Para karşılığında turistlerle fotoğraf çektiren ve isminin Neil Greenfield olduğunu söyleyen kişi, Trump taklidini yalnızca “emekli olmadan evvel fazladan para kazanmak için 4 yıldır” yaptığı bilgisini paylaştı ve şöyle konuştu:

Bazen, Trump’tan nefret eden yahut toplumsal medya üzerinde tık almak isteyen bireyler tarafından taarruza uğruyorum, zira şayet Trump’a vurursan ilgi görüyorsun.

“Hayal kırıklığına uğradım”

Trump’ın suçlanması konusunda da yargılamanın ertelenerek uzun vakit alacağını düşündüğünü belirten Greenfield, Trump’tan hoşlandığını fakat onun için elinde bayrakla dolaşacak biri olmadığını kaydetti ve ekledi:

Ben bir Amerikan olarak hayal kırıklığına uğradım, evvelden hükümete hürmet duyuyordum, lakin artık her iki partinin de insanları düşündüğünü sanmıyorum, daha çok güç elde etmeye çalışıyorlar.

Hakim karşısına çıkacak birinci eski lider olacak

Trump, Amerikan tarihinde kendisine yöneltilen bir suçlama nedeniyle hakim karşısına çıkacak birinci eski lider olacak.

ABD’de 2024 başkanlık seçimlerine aday olan Trump, 18 Mart’ta Manhattan Bölge Savcısı’nın porno yıldızı Stormy Daniels’e 2016 Başkanlık seçimleri sırasında sus hissesi ödeme yaptığı soruşturmayla ilgili tutuklanmasını beklediğini duyurmuş ve bu nedenle protesto davetinde bulunmuştu.

Trump, evvelki gün heyetin hakkında verdiği suçlanma kararını “siyasi” olarak nitelemiş ve bunun “seçimlere müdahale” olduğunu savunmuştu.

Gözden Kaçmasın Eski ABD Lideri Donald Trump: Suçlanmam potansiyel vefat ve yıkım ile sonuçlanır Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir