Danimarka’daki nahoş hareketlere Hulusi Akar’dan reaksiyon: Küstah ve aşağılık atak…

Gündem Nis 02, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın sarsıntı kenti Hatay’daki çalışmaları devam ediyor.

Ramazan ayının birinci iftarını Hatay’da Mehmetçik ile yapan Akar, dün de Yayladağı ilçesinde depremzedelerle iftarda bir ortaya geldi.

İftar sonrası konuşan Akar, “asrın felaketi” olarak nitelenen sarsıntıların akabinde devletin birinci andan itibaren vatandaşının yanına, yardımına koştuğunu belirtti.

“Depremin yaralarını saracak, felaketin üstesinden geleceğiz”

Depremzedelerin hiçbir vakit yalnız olmadığını vurgulayan Bakan Akar şöyle devam etti;

Depremzedelere yardımcı olmak, onların acılarını dindirmek, yaralarını sarmak için devlet ve millet olarak birinci andan itibaren çalışmalarımız devam ediyor. Biz 85 milyon hiçbir dini, etnik, mezhepsel ayrım gözetmeksizin tek yumruk, tek yürek, tek beden olarak daha evvel yaşadığımız birçok felaketin üstesinden geldik. Nasıl geçmişte felaketlerin üstesinden geldiysek inşallah bu zelzelenin yaralarını da saracak, bu felaketin de üstesinden geleceğiz.

“Hayatın olağanlaşması hızla gerçekleşecek”

Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların akabinde başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanların, valilerin, tüm kurum ve kuruluşların birinci andan itibaren seferber olduğunu lisana getiren Akar, “Kalıcı konutların temelleri atılmaya başlandı. Bir sene içinde barınma sorunu büyük ölçüde bitecek, iş yerleri açılacak ve hayatın olağanlaşması hızla gerçekleşecek.” diye konuştu.

Çalışmaların hızla devam edeceğini belirten Akar, “Hayat normalleşinceye kadar devletimiz, milletimiz tek yumruk, tek yürek olarak sizlerle beraberiz. Karamsarlık, karamsarlık yok, fitneye ve fesada fırsat, yer yok.” dedi.

İlk günden itibaren zelzele bölgesindeki özverili çalışmalarından ötürü Konya Büyükşehir Belediyesi ve MÜSİAD yetkililerini de tebrik eden Akar, kelamlarını zelzelede hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa dileklerini ileterek tamamladı.

Vatandaşların taleplerini de dinleyen, çocuklarla yakından ilgilenen Akar’a, depremzedeler ağır ilgi gösterdi. “Allah devletimize zeval vermesin”, “Allah sizi başımızdan eksik etmesin” diyen depremzedeler, Bakan Akar’ı alkışla çadır kentten uğurladı.

Danimarka’daki provokasyon

Bakan Akar, çadır kentten ayrılırken Danimarka’da Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağına yapılan atağa ait değerlendirmede bulundu.

Son periyotlarda Avrupa’da artış gösteren bu “düşmanca, barbarca zihniyet ve eylemlerin”, demokratik pahalarla müsamaha ve barış içerisinde bir ortada yaşama kültürünü tahrip ettiğini belirten Akar, şunları kaydetti:

“Küstah ve aşağılık saldırıyı lanetliyoruz”

“Bu küstah ve aşağılık saldırıyı gerçekleştiren, insanlıktan çıkmış, kin ve nefretle kudurmuş mahlukları şiddetle lanetliyor, bu aksiyonlara duyarsız ve sessiz kalarak bu şarlatanlara göz yuman, cezasız bırakarak bunları adeta suça teşvik edenleri de kabahat ortakları olarak ilan ediyor ve kınıyoruz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir