Çorum’da teravih çıkışında silahlı arbede: 2 tutuklama

Genel Nis 22, 2023 Yorum Yok
DHA

Çorum’un İskilip ilçesi Üst Örenseki köyünde yaşayan Yalçın Göbel, teravih namazından çıktıktan sonra cami önünde sohbet eden ve ortalarında hasımlık bulunan Sinan Kayılı ile yanında bulunan bireylere av tüfeğiyle ateş açtı.

Camiden çıkanların dehşet ve panik yaşadığı olayda Kayılı da üzerinde bulunan tabanca ile husumetlisine ateş açtı.

Silahlı arbedede Kayılı ile birlikte mescitten çıkan köy muhtarı olan babası Osman Kayılı, Raşit Çırak ve Seyit Ahmet Yüzügüldük ile Yalçın Göbel ve kardeşi Satı Göbel yaralandı.

Jandarma husumetlileri yakaladı

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda sıhhat grubu ve jandarma sevk edildi.

Ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınan yaralıların sıhhat durumlarının âlâ olduğu belirlendi.

Jandarma, olay yerinden kaçan ve hafif yaralı olan Yalçın Göbel’i yakaladı.

Soruşturmayı derinleştiren gruplar, ayakta tedavisi yapılan Sinan Kayılı’yı da gözaltına aldı.

‘Kendimi savundum’

30 yaşındaki Yalçın Göbel sözünde, “Aramızda daha evvelden hasımlık vardı. Namaz çıkışı da tartıştık. Ben kendimi korumak için ateş açtım.” dedi.

Sinan Kayılı ise cami çıkışı kendisinin bulunduğu kümeye Göbel tarafından ateş edildiğini ve kendisini savunduğunu ileri sürdü.

Muhtar Osman Kayılı da şunları söyledi.

“Neden bakıyorsun?” deyip, saldırdı

Teravih namazı çıkışı caminin önünde sohbet ediyorduk, Yalçın Göbel ile karşı karşıya geldik ve bakıştık. ‘Neden bakıyorsun’ diyerek bağırdı. Tartışma çıktı. O sırada tüfekle ateş etti ve hepimizi yaraladı.

Jandarmadaki süreçleri tamamlanan Yalçın Göbel ve Sinan Kayılı, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir