Bodrum’da kaçak yapılar yılıldı

Gündem May 18, 2023 Yorum Yok
AA

Türkiye’nin en çok turist ağırlayan tatil beldelerinden biri Olan Muğla’nın Bodrum ilçesinde kaçak yapılaşmaya karşı gayret devam ediyor.

Bodrum Belediyesi’nden yapılan açıklamaya nazaran, Yapı Denetim Müdürlüğü grupları, imar ve kıyı kanunlarına muhalefet, kamu alanlarının işgali ve kaçak dolgu üzere usulsüzlüklerin tespiti için çalışma gerçekleştirdi.

Kaçak iskele ve cümbüş yeri yıkıldı

Belediyeye gelen ihbarların da kıymetlendirilmesi sonucu yasal süreçleri tamamlanan Ortakent-Yahşi kıyısı ile Gümbet ve Güvercinlik mahallelerindeki kaçak iskele ve cümbüş yeri üzere yerlerde yıkım süreçleri sürdürüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, kaçak binaların yıkımına kararlılıkla devam edildiğini bildirdi.

“Konuyla ilgili yasal bir süreç var”

Kaçak yapıların tespiti için takımların var gücüyle çalıştığını belirten Aras, şunları kaydetti:

“Tespitler, tutanak süreçleri, ihtarlardan sonuç alınmadığı takdirde kendi takımlarımızla yıkım sürecini gerçekleştiriyoruz. Bahisle ilgili yasal bir süreç var ve belediye olarak bu sürece uymak zorundayız. Süreç tamamlandıktan sonra mülk sahipleri yıkım sürecini gerçekleştirmediği vakit gruplarımız hususa müdahil oluyor ve yıkım sürecini kendimiz gerçekleştiriyoruz.”

Son 4 yılda 796 kaçak yapının yıkıldığı açıklanan turistik ilçede, son devirde de çok sayıda imara alışılmamış bina yıkılmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir