Antalya’da tahliyeye kararına itiraz sürecini kaçıran kiracı kendini sokakta buldu

Genel May 01, 2023 Yorum Yok
İHA

Ev sahibi ve kiracı hengameleri bir yıldır Türkiye’nin gündeminde…

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde sokak üzerinde bulunan 3 katlı apartmanın 1’inci katında oturan 51 yaşındaki Neslihan Ergen mesken sahibiyle uyuşmazlık yaşadı.

Ergen’in 3,5 yıldır oturduğu meskeni boşaltması için mahkeme tarafından 5 Nisan’da tahliye taahhütnamesi gönderildi.

Eşyaları mahkeme kararıyla çıkarıldı

Kiracı Ergen, tahliye taahhütnamesini 15 Nisan’da muhtarlığa giderek teslim aldı.

18 Nisan’da ise itiraz etti. İtiraz mühleti geçtiği için itirazı kabul edilmedi. Ergen’in eşyaları mahkeme kararı ile dışarı çıkarıldı.

“Bu vicdana sığmıyor, 1 gün müsaade istedim”

Yaşadıklarını anlatan Ergen şunları söyledi:

3,5 yıldır burada oturuyorum. Ayın 5’inde bana ihtar geldi. Taahhüt imzaladın dediler, bugün de icradan geldiler, 25 gün içerisinde de beni meskenden çıkardılar. Taahhütnameyi imzalamadım.

30 Mart diye tarih yazmışlar dokümanda. Bu vicdana sığmıyor, 1 gün müsaade istedim bir yer bulmak için, kira mukavelem Ağustos’ta bitiyor dedim, kabul etmediler. İhtar dokümanını muhtar almış, o yüzden ben 15 gün sonra gördüm.

“Yarım saat içinde eşyalarımı konuttan dışarı çıkardılar”

Kira borcu olmadığını belirten Ergen şöyle devam etti:

Hatta benim alacak depozitom bile var. Sabah kapı çaldı uyuyordum buyurun dedikten sonra anında kapının kilidini değiştirdiler. Ne yapıyorsunuz diyorum? ‘Mecbursunuz çıkmaya’ dediler.

Polis çağıracağım dedim, ‘Polis de çağırsanız şu an meskeni boşaltmak zorundasın’ dediler. Getirdikleri elamanlarla yarım saat içinde eşyalarımı meskenden dışarı çıkardılar.

“Benim ailem Türkiye’nin farklı noktalarında ailemin bile konutu yok”

Ergen, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

Bugün meskenden çıkartılacağımı bilmiyordum. Taahhütname bana ulaştıktan sonra ben de icraya gidip itirazda bulunmak istedim bana itiraz mühleti geçti dediler. İcralık olduğum vakit bile Nisan ayı çok kısa müddette çıkartıldım.

23 gün içerisinde bunlar oldu. Benim ailem depremzede. Ben ailemin konutuna bile gidemem. İskenderunluyum, benim ailem Türkiye’nin farklı noktalarında ailemin bile meskeni yokken, yıkılmışken bu formda kaldım. Bu insanlıksa bilemiyorum artık.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir