Ahmet Davutoğlu’ndan 28 Mayıs iletisi

Gündem May 20, 2023 Yorum Yok
DHA

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri geride kaldı.

Seçimlerin geride kalmasının akabinde partiler, kıymetlendirme toplantısı yapmaya başladı.

Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, birinci tıpta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerisinde kaldı.

Adaylar 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci cins için çalışmalarını sürdürüyor..

Gelecek Partisi Başkanı Ahmet Davutoğlu, parti genel merkezinde genel lider yardımcıları, milletvekilleri, vilayet liderleri ve teşkilat mensuplarının iştiraki ile toplantı yaptı.

“Ya statükoya devam diyecek ya da değişim diyecek”

28 Mayıs’la ilgili açıklamalarda bulunan Davutoğlu, şu tabirleri kullandı:

Eminim bugün Türkiye’nin her yerinde, vatandaşlık şuuruna sahip her kardeşimiz hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun 14 Mayıs’ta hangi tercihte bulunursa bulunsun 28 Mayıs için bir daha düşünüyor.

Bu aslında tercihlerimizin oturması için sağlıklı bir gelişmedir. Pekala 28 Mayıs’ta yaşayacağımız süreç yalnızca oy kullanmaktan ibaret olan bir seçim mi? Hayır. 28 Mayıs’ta biz bir referandum yapacağız.

Artık 2 tercih var ve milletimiz bu tercihini kullanırken 2 kişi ortasında tercih yapmayacak. 2 parti, 2 ittifak ortasında da tercih yapmayacak. Ya statükoya devam diyecek ya da değişim diyecek. Statükoya devam derse ne olacağını çok yeterli biliyoruz.

“Yeni bir ufka yelken açıyoruz, gayretimiz devam ediyor”

Meselelerinin mevki ya da makama gelmek olmadığını belirten Davutoğlu, salonda bulunan kurmaylarını alana inmeleri için görevlendirdiğini söyleyerek, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Türkiye 28 Mayıs’ta ya yeni bir hale bürünecek ya da kurumsal çürümenin, yozlaşmanın, siyasi ahlak bozulmasının yol açtığı bir çöküşe gidecek. Biz bu ülkenin çöküşe gitmesine asla müsaade vermeyeceğiz. Uğraşımız devam ediyor.

“Son derece uyumlu bir halde ortak halla 28 Mayıs’a yürüyoruz”

Milletvekili seçilen partililerine de tebriklerini sunan Davutoğlu, “Onlar şahsi bir mevkiye gelmediler. Her birisi Gelecek Partisi’nin bütün müktesebatının temsilcisidir. İnşallah 28 Mayıs’ta seçimi kazanacak ve yürütmede de en tesirli takımda yer alacaklar. Kimsenin dediğine kulak asmayın. Biz 6 önder ve 2 büyükşehir belediye lider ile çabucak hemen her gün görüşüyoruz. Son derece uyumlu bir halde düzgün bir iş kısmı ile ve ortak bir halla 28 Mayıs’a yürüyoruz. Bu hususta bozgunculuk, açmaz bekleyenler geçmişte yanıldılar; önümüzdeki günlerde de yanılırlar. 28 Mayıs bir eşiktir. İnşallah 28 Mayıs’ta yeni bir ufka, vizyona daima birlikte yelken açacağız” tabirlerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir